Semináře i přes špatné počasí se zúčastnily slečny a ženy z Heřmanova Městce a okolí. Před zahájením Blanka Machotová připravila potřebný materiál. Vysvětlila jaké druhy věnců existují (adventní, velikonoční) a potom se všechny s velkou vervou pustily do výroby. Na drátěnou konstrukci postupně přichytávaly chvojí různých stromů, islandský mech, šišky a vázaly mašle.

„Po absolvování devíti odborných seminářů s tématy například vánoční aranžmá, suchá vazba Valentýn, které zapadají do celoživotního vzdělávání, získají účastníci osvědčení o kvalifikované floristce a mohou získat práce v květinářství,“ sdělila Blanka Machotová.

Pavla Pleskotová, jedna z účastnic řekla: “Na tyto semináře chodím proto, že chci získat kvalifikaci a v budoucnu to mít jako zaměstnání“. Na konci práce byly vidět zajímavé věnce a bylo se na co dívat, skutečně není věnec jak věnec.

Blanka Machotová patří do tříčlenného týmu, který váže dárkové kytice na premiérová představení Národního divadla v Praze a tyto zkušenosti chce předávat v těchto seminářích dál.

(pk)