„V prostoru na kraji lesa lze nalézt snad vše, co se obyvatelům tří sousedících nemovitostí doma nehodí. Je tam naskládáno dřevo a postaveno několik kolniček a chlívků. Při naší poslední obchůzce tam byl kromě osobních aut zaparkovaný dokonce i traktor,“ popisuje realitu turista František Jirásek ze Slatiňan. „Těšíme se, že zveřejnění situace v novinách pomůže zjednat nápravu a zachránit kousek zdevastovaného lesa,“ doufá Jirásek.

Při průzkumu pozemku narazila redakce Chrudimského deníku na jednoho z majitelů zmíněných domů. „Nemovitost jsme před časem zdědili i s takto uskladněným dřevem. Není tu nepořádek. Vše je srovnáno, nevím, komu to tak moc vadí,“ říká muž, který nechce uvést své jméno. Připouští ale, že se s majitelem lesa o uskladnění svého majetku nebavil.

Les patří obci Mladoňovice a funkci hospodáře na něm vykonávají Městské lesy Chrudim. „Takové zábory jsou, bohužel, zcela běžné. Setkáme se s nimi například v Seči, ale i v mnoha dalších rekreačních a chatových oblastech,“ popisuje současnou praxi ředitel hospodařícího podniku Zdeněk Odvárka. „Je pravda, že pokud není do lesa navážen vyložený odpad, většina zúčastněných podobné chování tiše přehlíží,“ přiznává Odvárka.