Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obří investice mají společného jmenovatele

Chrudim - Okurková sezóna? Stavbaři na Chrudimsku o ní rozhodně mluvit nemohou. Letní počasí vyhovuje jejich práci úplně nejvíc, a tak pokračují v realizaci nejvýznamnějších investičních akcí posledních desetiletí, jejichž společným jmenovatelem je dopravní infrastruktura.

15.7.2015
SDÍLEJ:

Stavbaři se v červenci na Chrudimsku rozhodně nenudí.Foto: Karel Dvořák

K více než miliardové zakázce spojené s budováním první etapy chrudimského silničního obchvatu se nedávno přidružila i revitalizace železniční trati z Pardubic do Ždírce nad Doubravou. Jde rovněž o takřka miliardové dílo, které pozmění podobu železničního cestování ve třech okresech, především ale opět na Chrudimsku.

Vlak nemá jak přijet

Na silničním obchvatu je nyní pokládána druhá vrstva živice v úseku od silnice 1/37 u Medlešic směrem pod nadjezd a v průběhu tohoto týdne se bude pokračovat dál až k mostu u Vestce. Stejně tak nyní probíhá montáž zábradlí na nadzemní estakádě u Vestce.

Postupující revitalizace železniční trati zase nabízí chodcům i řidičům aut na přejezdech nezvyklé pohledy na holá drážní tělesa zbavená kolejí. „Při příjezdu do Chrudimě od Slatiňan jsem se ze zvyku chtěla rozhlédnout, zda nepřijíždí nějaký vlak. Můj spolujezdec mě ale pohotově upozornil, že přijet rozhodně nemůže, neboť teď nemá po čem," řekla Chrudimskému deníku jedna ze řidiček mířících autem do Chrudimě na nákup.

Práce na železnici se nedotýkají jen obnovy železničního svršku. Pro pohodlí cestujících budou mít velký význam především úpravy nástupišť, jež jsou právě v těchto dnech realizovány na nádražích v Chrudimi a ve Slatiňanech. Modernizován a vyměněn bude také nádražní informační systém. S nynější fází revitalizace trati se stále pojí železniční výluka mezi stanicemi Chrudim a Chrast u Chrudimi, v úseku jezdí náhradní autobusová doprava.

Autor: Marek Nečina

15.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z areálu arboreta v Luži.

Komule Davidova přiláká do Hamzova parku a arboreta motýly

Chodba v přízemí chrudimské radnice. Odsud se teď do obřadní síně nikdo nedostane.

Opravy nahrávají snoubencům

Úřad práce pořádá Burzu práce pro osoby se zdravotním postižením

Chrudim – Na chrudimském pracovišti Úřadu práce ČR v Pardubické ulici se v zítra od osmi do jedenácti dopoledne uskuteční první ročník Burzy práce pro osoby se zdravotním postižením.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Když kohout kokrhá, HC Chrudim ztratí první utkání

Chrudim - První porážku v sezóně připravil chrudimským hokejistům celek České Třebové.

Pro voliče pojede do místních částí auto

Seč – Pro větší pohodlí voličů v nadcházejících parlamentních volbách vypraví vedení Seče pro obyvatele místních částí Hoješína, Počátek a Prosíček auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení