Areál Ski klubu Hlinsko prošel zásadními terénními úpravami hlavního půlkilometrového červeného svahu. „Odstranili jsme příčné boule a získali jsme takřka ideální nakloněnou rovinu velmi sportovního charakteru, kde si přijdou na své jak rodiny s dětmi, tak i náruživí sportovní lyžaři,“ říká jednatel klubu Robert Vokáč. Podle něj zde nebude problém dosahovat v exponovaných místech rychlostí až kolem 100 km v hodině. Sjezdovka má také v sezóně hostit i tři nebo čtyři významnější lyžařské závody.

Úroveň nabízených služeb v Hlinsku podpořili zásadní přestavbou a modernizací půjčovny lyžařského vybavení. „Ta má teď čtyři odbavovací pracoviště. Lyžaři už nebudou stát fronty, ale usadí se v komfortním prostředí, kde nechybí například ani dětský koutek," pokračuje jednatel.

Půjčovna na hlinecké sjezdovce letos zájemcům nabídne výběr z více než šesti set kompletů lyží, snowboardů, přileb, bot a dalšího vybavení. Hlinečtí se mohou rovněž pochlubit novým automatem na broušení a servis lyží. „Takže můžeme nabídnout špičkový servis na úrovni velkých horských středisek,“ ujišťuje Robert Vokáč.

Provozní doba sjezdovky nedozná proti loňsku změn. Lyžovat se tedy bude od pondělí do soboty od 8.30 do 20 hodin a v neděli od 8.30 do 17 hodin.

DOSTUPNÉ CENY
Ceny zůstanou přibližně stejné. Mimo špičku mají o něco poklesnout, ve špičce naopak mírně stoupnou. „Chceme tím podpořit lyžaře v době, kdy na sjezdovkách bývá méně lidí. Celkově se ale bavíme o změnách v rozmezí 5 až 15 Kč,“ upřesnil Robert Vokáč. Nejlevnější možností je v současnosti nabídka bodového jízdného v ceně 100 Kč. Ta umožňuje 9 jízd na vleku číslo 1, šest jízd na vleku číslo 2 nebo 11 jízd na vleku číslo 3, zatímco nejlevnější časový skipas umožňuje dvě hodiny využívání libovolných vleků za cenu 200 Kč.

Počasí v těchto dnech ještě Hlineckým neumožňuje výrobu umělého sněhu. „Pro nás by bylo ideální, kdyby někdy kolem Mikuláše sestoupily teploty trvale pod nulu. S naším výkonným zasněžovacím systémem bychom pak dokázali připravit všechny svahy do Štědrého dne. Dílčí provoz bychom rádi zahájili již týden před Štědrým dnem, ale to samozřejmě záleží jen a jen na počasí.,“ uzavřel Robert Vokáč ze Ski klubu Hlinsko.

SOUSEDÉ NEZAHÁLELI
Na nadcházející sezónu se připravili také ve Ski klubu v Trhové Kamenici. Upravili terén nástupiště vleku a především opravili zázemí v lyžařské chatě, což obnášelo investici ve výši 350 tisíc korun. „Čtvrt milionem korun nám na ni přispěl městys a sto tisíc přidal Pardubický kraj,“ pochlubil se předseda tamějšího ski klubu Radek Rulík.

V nedaleké Hluboké přibyl před sezónou druhý dětský lanový vlek a momentálně se zde s předstihem snaží zajistit instruktory pro lyžování a snowboarding. Kromě mzdy za odučené lekce jim přitom nabízejí třeba příspěvek na stravování, volné lyžování nebo i další bonusy.