Ludmila Müllerová v Chrudimi. Ministryně práce a sociálních věcí navštívila v pondělí Centrum sociální služeb a pomoci v Chrudimi. Během půldenní návštěvy se sešla se zástupci města a ředitelkou centra, navštívila i kavárnu U Lávky a sociální firmu Kruh zdraví.

Podomní a pochůzkoví prodejci riskují pokutu. Chrudimští radní vyslyšeli množící se volání místních obyvatel a schválili nařízení, které zakazuje domovního a pochůzkový prodeje. Za porušení hrozí tisícikorunová pokuta.

Povedené oslavy čarodějnic i prvního máje. V úterý vzplály na mnoha místech Chrudimska tradiční filipojakubské ohně, které se letos naštěstí obešly bez požárů. K oslavám prvního květnového dne se o den později kromě komunistů v Chrudimi nebo Hlinsku připojili i recesisté v Třemošnici, zajímavá byla i akce na chrudimském Resselově náměstí a vydařil se i tradiční hlinecký majáles, z něhož na na našem webu najdete fotogalerii. 

Zdařilé úlovky chrudimských strážníků. Příslušníci Městské policie Chrudim dopadli celostátně hledaného muže, na kterého byl vydán zatykač. Přímo při činu také přistihli dvojici mladíků, která se pokoušela ukrást kola ze zaparkovaného automobilu v ulici Doktora Peška.

Vojáci se vrátili z Afghanistánu. V pondělí se po šestiměsíční misi vrátila 5. jednotka poradního a výcvikového týmu OMLT tvořená především z příslušníků 43. výsadkového mechanizovaného praporu z Chrudimi z afghánské provincie Wardak. Vojáci zde cvičili, mentorovali a pomáhali v procesu plánování, velení a řízení pěší jednotky Afghánské národní armády.

Futsalisté Era-Packu jsou ve finále Chance futsal ligy! Rozhodla o tom vysoká domácí výhra nad Nejzbachem Vysoké Mýto 20:0, která zajistila Era-Packu třetí postupové vítězství. FK Era-Pack Chrudim – 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto 20:0 (12:0). Branky: 1., 3. 17. a 35. Max, 2., 14. a 33. Slováček, 10., 26. a 32. Koudelka, 7. a 13. M. Mareš, 4. a 11. Rešetár, 16. a 25. Felipe, 24. a 40. Vladyka, 3. Dentinho, 38. Chmelík. Konečný stav série: 3:0.

Chrudimští fotbalisté remizovali v Chomutově. Ve 27. kole České fotbalové ligy na sebe narazili soupeři s velmi dobrou jarní formou a rozešli se smírně. Na šance však byli k výhře blíže Východočeši. SK Chomutov – MFK Chrudim 1:1 (0:0). Branky: 82. Tafat – 81. Holub. Rozhodčí: Koval (Praha).

Trenér Cacau vyhrál UEFA Futsal Cup! Brazilec Cacau, který donedávna trénoval ERA-PACK Chrudim a byl asistentem u české reprezentace, na lavičce kazašského Kairatu Alma-Ata senzačně vyhrál prestižní UEFA Futsal Cup.