Sešli se pěstitelé rychle rostoucích dřevin. V penzionu v Bítovanech se ve středu 23. ledna uskutečnilo v pořadí již páté setkání pěstitel rychle rostoucích dřevin. Ti do Bítovan přijeli z celé republiky a příležitost k debatě využili i investoři a zástupci servisních organizací.

Známe Nejúspěšnější sportovce Chrudimska. Ve středu 23. ledna vyvrcholila tradiční anketa Nejúspěšnější sportovci Chrudimska, tentokrát za rok 2012, kterou uspořádali marketingová společnost ČOK-CZ, Sportovní unie Chrudimska a Chrudimský deník, spolu se všemi třinácti městy okresu Chrudim.Nominované sportovce vyhodnotila odborná komise složená z osobností pořádajících měst a organizátorů. Naši čtenáři měli možnost hlasovat o sportovní hvězdě Chrudimského deníku, kterou se stal fotbalový brankář MFK Chrudim Lukáš Mrázek. Vítězkou hlavní kategorie se stala Kateřina Matrasová, orientační běžkyně z SK Chrast. Výsledky ankety byly slavnostně vyhlášeny v Kulturním klubu Skuteč.

Násilník napadl dvojici a pak zapálil auto. Policisté zahájili trestní stíhání proti sedmatřicetiletému násilníkovi, jenž navíc zapálil auto. Podle dosavadních zjištění agresor napadl svoji 32letou bývalou přítelkyni v bytě 35letého soka, u něhož byla na návštěvě. Podezřelý ve středu v noci nejprve zazvonil u bytu v Prachovicích a když nikdo neotvíral, vykopl dveře a uvnitř dvojici fyzicky napadl. Žena druhý den vyhledala lékařské ošetření a nakonec skončila se sádrou na ruce. Ze strany agresora to ale nebylo vše, neboť ten měl zřejmě velký vztek a tak se rozhodl, že ještě něco provede. Před domem pak polil sokovo osobní auto benzínem a zapálil je. Agresor nadýchal 1,83 promile

Prezidentské volby na Chrudimsku vyhrál Miloš Zeman. Voliči na Chrudimsku upřednostnili ve 2. kole prezidentské volby Miloše Zemana a přispěli tak i k jeho vítězství na celostátní úrovni. Karel Schwarzenberg byl ale Miloši Zemanovi více než důstojným soupeřem. Svůj hlas vítěznému kandidátovi odevzdalo na Chrudimsku celkem 32 489 voličů (61,62%), Karla Schwarzenberga podpořilo 20 234 lidí ( 38,37%). Z celkem 84 497 oprávněných voličů jich na Chrudimsku vhodilo do uren svůj hlas 52 966. Lidé tak nezopakovali vysokou volební účast z 1. kola (65,56%) a k volbám se jich nyní dostavilo zhruba o tři procenta méně (62,72%).

Masopustní maškary ve Vítanově a Stanu. V sobotu 26. ledna se v obcích Vítanov a Stan po celý den konala tradiční staročeská maškara, která je společně s dalšími masopustními obchůzkami z Hlinecka zapsána do seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Ředitel nemocnice končí ve funkci. K 31. lednu skončí ve své funkci ředitel Chrudimské nemocnice Tomáš Vondráček. Podle sdělení mluvčího Pardubického kraje Jakuba Rychteckého odchází ředitel na základě vlastní žádosti.