Keltský skanzen, který staví občanské sdružení Boii v Nasavrkách, čelil útoku neznámých vandalů. Zmizela například strunová sekačka a další vybavení. Noční lupiči také zničili maringotku pro dobrovolníky, sýpku a interiér domu kováře.

Trojici pytláků dopadli strážníci v pondělí v místech pod bývalou sběrnou surovin ve směru k Májovu. Měli i trochu štěstí. „Hlídkujeme tady pravidelně. Pytláci však obvykle sedí na břehu bez hnutí a jak jsou oblečeni v maskáčích, nebývají mezi zelení a křovisky vůbec k rozeznání," vysvětlil chrudimský vrchní strážník Josef Kudrnka. „Potíž spočívá i v tom, že se pytlačení často věnují děti, které jsou po právní stránce nepostižitelné," dodal.

Drobná kriminalita, vandalismus, hluk a urážky kolemjdoucích přiměly radnici ve Hrochově Týnci, aby v městečku se zhruba 2000 obyvateli zajistila policejní dohled. Sedm dní v týdnu sem budou jezdit strážníci z Pardubic, dvě odpoledne také budou přítomni státní policisté. Zastupitelé rovněž schválili vyhlášku o veřejném pořádku.

Radnice v Chrudimi schválila pravidla pro přidělování tréninkových bytů v systému propustného bydlení. Jde o koncepčně budovaný třístupňový systém, který poskytuje sociálně vyloučeným nebo handicapovaným osobám šanci osvojit si znalosti a dovednosti nezbytné k získání a udržení trvalého bydlení. Systém je propustný oběma směry pokud tedy klient neplní stanovené podmínky, klesá na nižší stupeň a naopak.