PALEC NAHORU

Jsou připraveni. Hasiči v rámci taktického cvičení evakuovali chrudimskou mateřskou školku U Stadionu kvůli požáru. Profíci, pro které je zachraňování životů denní obživou, opět potvrdili, že jsou na podobné situace dokonale připraveni.

Jarmark je zasvěcen svatému Jiří. Na oslavu Dne Země uspořádalo město Hlinsko v Betlémě Svatojiřský jarmark. Veřejnosti se ve středu představily desítky lidových řemeslníků a prodejců. Nechybělo ani občerstvení a hudba.

Mise splněna, hurá domů! Po šesti měsících se z afghánského Wadaku vrací 5. jednotka OMLT (Operational Mentoring and Liaison Team), jejíž jádro tvoří chrudimští vojáci. V pondělí předali plnění operačního úkolu svým kolegům z jednotky 1. MAT (Military Advisor Team) Wardak a návratu do vlasti tak už nestojí nic v cestě.

PALEC DOLŮ

Zbytečná smrt výsadkáře. Je za smrtelný pád vysadkáře Lukáše Syručka zodpovědná armáda? Touto otázkou se ve středu zabýval Pražský městský soud, který projednává žalobu podanou na ministerstvo vnitra rodinou zemřelého vojáka. Ta je přesdvědčená, že ano, a požaduje po armádě 6,5 milionu korun. Jednání soudu bude pokračovat v květnu.

Prodejci náhradních autodílů už to mají spočítané. Sedm a pět let vězení čeká na dvojici mužů z Chrudimi, kteří si měli při svém obchodování s náhradními díly do osobních vozidel nechávat za úplatu vytvářet fiktivní faktury. Na finanční úřad tak od roku 2008 do roku 2010 nosili neopravdivá daňová přiznání, čímž stát připravili o více než 26 milionů korun. O jejich vině rozhodl ve středu Krajský soud v Hradci Králové.

Další události

První nominovaný do ankety Hrdinové Chrudimska je dobrovolnice Jitka Pešková z Centra Jana XXIII. v Hlinsku, kde se aktivně podílí na přípravě programu, na jeho realizaci a také na prezentaci všech aktivit.

Dvojitý hattrick Radima Holuba v ČFL.  V sobotu dopoledne probíhalo na hřišti U Vodojemu vraždění neviňátek v České fotbalové lize. Chrudimský MFK totiž rozdrtil poslední tým tabulky málem dvouciferně a přitom mohl vstřelit i dvojnásobný počet gólů. MFK Chrudim – SK Hlavice 8:1 (4:0)

Semifinálové derby začal Era-Pack vítězně. V prvním utkání semifinále play-off Chance Futsal ligy začal úřadující mistr Era-Pack Chrudim mistrovsky. Zdolal krajského rivala z Vysokého Mýta dvouciferně. FK Era-Pack Chrudim – 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto 10:2.

KURIOZITA

Experti věhlasného aukčního domu v Chrudimi.  Dorotheum, jedna z nejstarších a nejprestižnějších aukčních společností na světě, uspořádala v chrudimském hotelu Fortna poradenský a konzultační den.