Megafon městské policie oznámil ve středu občanům, že jim následující den od 9 do 14 hodin nepoteče voda. To je ve třicetistupňových vedrech velmi nepříjemná zpráva. Ale podle slov místostarosty města Pavla Šotoly lidé proti odstávce nikterak neprotestují.

„Vědí, že jde o nutné práce v rámci údržby,“ řekl Šotola.

Ve čtvrtek se bez vody ocitlo dvaatřicet rodinných domů, pečovatelský dům a část městského úřadu, a to chce pořádnou dávku pochopení.

V úterý pracovníci Vodárenské společnosti, a.s. opravovali havárii šoupěte v obci Blatno, což si rovněž vyžádalo odstávku vody na čtyři hodiny.

V dubnu byli občané v některých lokalitách bez dodávky vody třikrát, v květnu čtyřikrát.

„Vedoucí provozu Hlinsko Milan Petr vždy o opravách informuje vedení města. O odstávce informuje městská policie megafonem den předem. Co se týče čtvrteční odstávky, byla způsobena havárii litinového potrubí DN 60 mm. Omlouváme se odběratelům a děkujeme za pochopení,“ řekla Ilona Machačová z chrudimské akciové společnosti Vodárenská.

Hlinečtí několikahodinovou odstávku vody vydrží a zřejmě i bez protestů. Horší byla situace před dvěma lety, kdy jim z kohoutku začala téct voda z Podmoklan a lidé se s její chutí a vlastnostmi nemohli smířit. „Poté, co se začala voda míchat, se situace uklidnila,“ řekl Pavel Šotola.