Čtveřice vojáků chrudimského 43. výsadkového praporu projevila nedávno svou rozhodnost, když v restauraci hluboko po půlnoci zakročila proti podnapilým hostům a pomohla tak chrudimské městské policii.

Angažovaný přístup vojáků ocenil počátkem týdne i chrudimský starosta Petr Řezníček, který jim, spolu s vrchním strážníkem Městské policie Josefem Kudrnkou, přijel poděkovat přímo do kasáren.

„Vojáci zasáhli bez vyzvání, sami od sebe, což se nestává tak často. Jako starosta města chci dát najevo, že si toho cením a vážím,” uvedl Petr Řezníček.
Co se vlastně přihodilo? „V pátek jsme si byli sednout na pivo v restauraci Na Kateřině. Byl to běžný večer. U jednoho ze stolů seděla také partička jakýchsi kamarádů, kteří tu popíjeli. Někteří z nich se později sbalili a odešli a na místě zbyli pouze dva z nich. K zaplacení tu ale zůstal ještě jeden účet, ke kterému se již mladíci nehlásili,” popisuje začátek strkanice jeden z vojáků.

„Barmanka pak alarmem přivolala městskou policii. Po příjezdu strážníků do nich mladíci strčili a začali se s nimi honit. Tak jsme za nimi vyběhli, zpacifikovali je a strážníkům je předali,” doplňuje druhý ze čtveřice profesionálních vojáků.

Zadrženým pak byla přibližně čtvrt hodiny před druhou hodinou v noci nasazena pouta. „Muži byli následně převezeni na služebnu městské policie, kde byla záležitost vyřešena blokovou pokutou,” uzavřel vrchní strážník Josef Kudrnka.

Video z návštěvy Petra Řezníčka u chrudimského vojenského útvaru
Zdroj: Youtube