Klášterní zahrady za chrudimským kostelem svatého Josefa jsou stavebně prakticky dokončeny. Zatím do nich ale veřejnost stále ještě nemá přístup – rozlehlý areál si zřejmě odbude svou veřejnou premiéru až v prvním dni příštího roku. Město totiž zvolilo park za místo svého novoročního ohňostroje.
„V parku teď není mnoho k vidění. Necháme tedy působit čas, aby se vysazené stromy, ostatní dřeviny a například i růžové keře zabydlely na svých místech. S příchodem jara se pak zazelenají také trávníky a věřím, že někdy s příchodem třetí seče bude prostor vypadat opravdu úžasně,“ uvedl chrudimský místostarosta Petr Řezníček.

Zástupci města si již prohlédli celý revitalizovaný prostor Klášterních zahrad a nechali pořídit i několik nočních fotografií, dokumentujících vzhled parku i pod nově instalovaným veřejným osvětlením. „I bez bující zeleně, jen v kombinaci hnědé barvy ornice a mlatových povrchů, vypadá místo docela zajímavě,“ dodává Řezníček.

Na Silvestra bude zavřeno

Masy Chrudimáků si budou moci park prohlédnout na Nový rok, kdy se nad ním v 17 hodin rozzáří světlice novoročního ohňostroje. Noc předtím, na Silvestra, by se sem lidé stále ještě dobývali marně. Davy lidí v rozverné náladě, se světlicemi a lahvemi alkoholu v rukách, by se totiž na prostoru asi hodně podepsaly.