Vybrali jsme komentář přispěvatele, který si zvolil přezdívku „Jawol“: „Pěkný článeček. Je dobře, že se tématice houbaření budete v redakci Chrudimska pravidelně věnovat. Pana Jiřího Laštůvku alias Kudláčka, zná celá široká houbařská veřejnost z celé republiky. Patří mezi mykology, kteří pravidelně organizují vycházky pro zájemce z celé republiky. Tak příkladně nahrazuje již zesnulého pana Smotlachu, který v osvětové činnosti vynikal. Dnes tuto roli významně převzal i pan Kudláček. My všichni mu děkujeme. Redakci doporučujeme co nejdříve zavést v novinách houbařskou hlídku, sloupeček, nebo jak to budete nazývat. Říká se, co Čech, Moravan, Slezan to houbař. Tento argument jistě mluví za vše. Generace přicházejí a neví o houbách nic. A nyní je na vás v redakci Chrudimska to změnit. Využijte prosím znalostí pana Laštůvky a tu hlídku zaveďte. Předem vám děkujeme…“

S Jiřím Laštůvkou už jsme se domluvili na nové rubrice „Kudlova houbařská hlídka“. Bude v ní reagovat na současný výskyt hub, vysvětlí některé specifické znaky jednotlivých druhů a případně zájemcům poradí, co a kdy sbírat.

Máte–li nějaký dotaz nebo námět na Kudláčkův sloupek, kontaktujte nás na chrudimsky@denik.cz , využít můžete i diskuzi u tohoto článku.