"Strážníci chrudimské městské policie předali ve čtvrtek 8. 7. tohoto roku policistům z Obvodního oddělení Chrudim informace ze spisu vedeného jako přestupek proti majetku k dalšímu řešení," řekl Jozef Bocán z chrudimské policie.

Jednalo se o podle jeho slov událost z 10. 6. 2010. V tento den po jedné hodině ranní měl devatenáctiletý mladík z Chrudimska navštívit jedno z restauračních zařízení v Chrudimi. "Tady mu kvůli jeho podnapilosti měli odmítnout podat další alkohol. Mladík byl zřejmě jednáním obsluhy tak dotčen, že při odchodu z restaurace měl začít demolovat zdejší zařízení. Jeho řáděním údajně utrpěl újmu nejen květináč, ale i skleněná výplň zábradlí," uvedl Bocán.

Toto však mladíkovi jako odveta za nepodání alkoholu asi nestačilo.

Do restaurace se údajně vrátil ještě jednou. Tentokrát si měl svou zlost vybít na skleněném menu boxu u vchodu do restaurace, kde jeho jednání zachytila kamera umístěná na budově. Následně se odebral do jiného zařízení, kde zřejmě předpokládal vstřícnější obsluhu. "Zde jej ale objevil provozovatel jeho jednáním dotčené restaurace, který zavolal strážníky městské policie," dodal policista.

Provozovatel restaurace později škodu vyčíslil na částku převyšující sedm tisíc korun. Mladík je podezřelý z přečinu poškozování cizí věci, za což může být potrestán trestem odnětí svobody až na jeden rok.