Městští radní v Chrudimi vybrali dodavatele druhé a třetí etapy rekonstrukce Švermovy ulice. Bude jí firma D&D Profi Dašice, která vloni prováděla první etapu prací. Stavební úpravy přijdou na 2,3 milionu korun včetně DPH.

„Navazujeme na rekonstrukce síťařů provedené v loňském roce. Z finančních i technických důvodů se nám vloni podařilo realizovat pouze opravu chodníku v Opletalově ulici a první etapu rekonstrukce Švermovy ulice, v letošním roce chceme práce dokončit," říká starosta města Petr Řezníček.

Město navazuje na dokončené práce plynařů a dalších síťařů spoluprací na obnově povrchu chodníků či komunikací, případně vlastními investičními akcemi. V případech, kdy dochází k rozkopání celých úseků chodníků, by měl být nový povrch proveden ze šedé zámkové dlažby. Podle architekta města Marka Janatky je vhodné držet zásadu, že v celé lokalitě budou nově řešené povrchy stejné.

„V některých ulicích, jako je například právě Švermova, chceme navíc využít rekonstrukčních prací k tomu, aby se zlepšilo jejich šířkové uspořádání, a to hlavně ve prospěch parkovacích míst. I nová parkovací místa budou řešena ze šedé zámkové dlažby, na některých místech bude nově doplněna zeleň a rekonstruováno veřejné osvětlení," dodal starosta. V tzv. Novém Městě letos dojde i na rekonstrukce chodníků v částech ulic V Tejnecku, Na Valech a Heydukova.

(ap, man)