Pramen se nachází poblíž obce Paseky u Chlumětína a můžete se k němu vydat z kteréhokoliv místa v okolí. K prameni vyrážejí turisté z blízkého okolím ale i ze vzdálených míst, jako třeba vloni ze Skutče,  Chrudimi, Havlíčkova Brodu, Žďáru nad Sázavou nebo i z Jihlavy. Řeka Chrudimka nás na této akci symbolicky spojuje.

V loňském roce se zde sešlo 1300 turistů. Vydejte se i vy s hlineckými turisty na toto oblíbené místo tak, abyste k prameni dorazili mezi 10. až 15. hodinou. Přijďte odkudkoliv a na čemkoliv. Pokud si nezvolíte vlastní trasu, můžete se z Hlinska přidat k hlineckým turistům. Sraz účastníků pěší trasy je v 11:00 hod před ZŠ ul. Resslova. Budou-li dobré sněhové podmínky, tak můžete jet na lyžích. Sraz lyžařů je ve 12:00 hod. u klubovny klasického lyžování na Ratajích pod teplárnou. Kdyby se vám nechtělo jít pěšky ani na lyžích, můžete využít mimořádné autobusové linky, která odjíždí ve 12:30 hod. ze zastávky před Sokolovnou. Při větším zájmu pojede autobus dvakrát.

Už samotný název akce napovídá, že je dobré si k prameni vzít něco na „zahřátí" a se známými si při této příležitosti připít s přáním všeho nejlepšího v roce 2017. U pramene bude zajištěn prodej medoviny a vuřtů, které si budete moci opéci na připraveném ohni. Každý z účastníků obdrží pamětní list. Na zpáteční cestu můžete využít také mimořádnou autobusovou linku, která odjíždí ze zastávky Paseky u Chlumětína v 15:15 hodin.

Již podesáté je tato akce spojena s charitativní akcí „Novoroční čtyřlístek", která na přelomu roku probíhá na mnoha místech v republice. Za vybrané peníze se budují bezbariérové cesty pro hendikepované turisty.

Vydejte se s kamarády k prameni a přispějte na dobrou věc. Když přispějete dvacetikorunou, určitě neschudnete, budete mít dobrý pocit a k tomu ještě dostanete odznak Novoročního čtyřlístku a kalendář na rok 2017. Máme připraveno 1000 odznaků a k tomu ještě 1500 pamětních listů.

Klub turistů Hlinsko