Při vstupu do školy zněla příjemná hudba v podání dětského školního orchestru. Zvuky kytarových a houslových tónů přenesly děti do náruče zimního pošťáka, který jim předal dopis od Sněhové královny. V něm byl první úkol: obkreslit svoji stopu a napsat, co si asi teď myslí. Tato stopa se stala prvním ukazatelem správné cesty do studeného Laponska za uneseným kamarádem.

Žáci osmé třídy v převlečení za zahradnici, vrány, loupežnici, Laponky, soba, sněhové vločky a Sněhovou královnu pomohli každému budoucímu školáčkovi zvládnout nelehký úkol při zachraňování očarovaného kamaráda. Pomohli jim např. spočítat květinky, teple se obléci, uspat loupežnická dvojčátka, nakreslit hledaného kamaráda, přepsat nápis. Za každý splněný úkol čekala malá odměna. A když už byl malý zachránce u konce svých sil, objevil se sob a jeho kouzelné sáňky stanuly přímo u nohou Sněhové královny.

Po splnění posledního úkolu roztála čarovná moc jako sněhová vločka a hledaný kamarád byl zachráněn. Pak už jenom krátké rozloučení a zimní království zmizelo v nedohlednu. Třeba bude v celé své parádě čekat na odvážné dětské zachránce 1.září, kdy zasednou do zdejších školních lavic, aby se společně poprali se základy čtení, psaní, počítání. Kdo ví?

Učitelé ze ZŠ Nasavrky