Co je pravdy na tom, že chrudimský územní odbor Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje bude mít nového ředitele?

Ano, musím potvrdit, že plk. Mgr. Miroslav Polák ukončuje služební poměr k 31. říjnu 2011.

Jeho rozhodnutí nás všechny překvapilo, protože se jedná o skutečného profesionála. Miroslav Polák strávil u hasičů velkou část svého života. Vzpomínat můžeme na dobu, kdy byl „mokrým“ hasičem či řídícím důstojníkem a i on sám určitě rád vzpomene na nejdůležitější momenty, kdy od zásahu přijede člověk hodně unavený, ale s dobrým pocitem, že pomohl někomu v nouzi. Mnohdy zažil Mirek Polák opravdu kruté chvilky ve svém služebním životě – například hned jeho první ostrý zásah - vylovení prvního ze zavražděných ze Sečské přehrady - 27. listopadu 1992. Nebo o pár let později zasahoval u tragické železniční nehody v Krouně. Těžké bylo rozhodování například při povodních, kdy hrozilo zatopení obcí pod Sečskou přehradou, jindy zatopení trafostanice po přívalovém dešti v Chrudimi. Horké okamžiky zažil i u požáru bytového domu, kde se zranil kolega hasič. Nejen ředitelem, ale hlavně velitelem zásahu byl například u letošního požáru skládky v Boru u Skutče. Při likvidaci požáru vymyslel zcela novou a převratnou metodu v hašení skládek, kterou nyní budou využívat hasiči v celé republice.

Za 19 let prožitých u profesionálních hasičů Miroslav Polák opouští tyto řady a nejvíc se mu zřejmě bude stýskat po skvělém kolektivu, který na chrudimské stanici skutečně drží při sobě a v každé situaci si umí pomáhat. Myslím, že si v tuto chvíli Mirek Polák zaslouží poděkování. A tak touto cestou za všechny hasiče mu přeji hlavně zdraví a štěstí na každém novém kroku.

Hodně štěstí popřeji též novému řediteli Ing. Leoši Vávrovi, který do této doby vykonával velitele stanice a do nové funkce nastoupí 1. listopadu. Nový ředitel byl vybrán z pěti kandidátů při výběrovém řízení.