Jak jste spokojen s dopravní obslužností města Luže a jeho místních částí?

Od srpna jsem upozorňoval na to, že je nesmysl rušit jediný výdělečný autobus „Polička-Luže-Pardubice-Hradec Králové“. Nakonec byl zachován, ale jen ve všechní dny, což je špatné pro studenty, kteří odjíždějí do internátů v neděli. Také si myslím, že je nesmysl, aby autobusy z Luže jezdily jenom do Chrasti, jelikož je pro nás pověřený úřad v Chrudimi a je tam i nemocnice. Třeba v Předhradí místo pěti autobusů jich denně jezdí dvacet sedm, ale není nikdo, kdo by to využíval.

Je mi líto vyhozených desítek milionů korun, které by se daly použít mnohem smysluplněji. Když se pak dozvíme, že kraj nemá čtyři miliony na výstavbu budovy záchranky ve Skutči a dalších pět milionů na roční provoz, je mi smutno. A ještě o jízdních řádech ono se v podstatě počítá, že veřejnou dopravou nikdo nebude jezdit, protože kdyby měl opravdu na každé zastávce někdo přistoupit, tak se v životě nemůžou stíhat ty časy, co jsou naplánovány.

Teď nemají řidiči řádný odpočinek, autobusy ani na sebe nečekají, protože by nestíhaly další jízdy a už vůbec nemluvím o komfortu cestování.