Blíží se lyžařská sezona. Hodláte toho využívat ve svém volnu?

Určitě, ale bohužel mi o víkendech kvůli futsalu nezbývá moc času. Ale jak mám možnost, tak vyrážím na běžky, často i se synem Ondřejem. Manželku to moc nebaví, byla se mnou párkrát, ale prý to beru moc závodně. Nejraději jezdím v okolí Čachnova či do Krkonoš, ale vyzkoušel jsem si i trasu Jizerské padesátky, i když ne při tamním tradičním závodě.

Doufám, že bude zase příznivá zima, třeba taková jako před dvěma lety, kdy se dalo jezdit na lyžařských stezkách i v okolí Chrudimě.

S lyžováním jsem začínal ve 4. třídě chrudimské sportovky, ze začátku i na sjezdovkách, ale bližší mi jsou běžky. Pokud se týká módního snowboardu, tak by mě to taky lákalo, ale zatím jsem neměl možnost a taky nevím, jestli bych na to měl odvahu.

Jinak musím zaklepat, že jsem měl jenom jedinou nehodu při lyžování, když jsem zlomil lyži při soustředění v Peci pod Sněžkou ještě s fotbalisty SK Chrudim.

A teď mě napadá, že by nebylo špatné zavést nějaké lyžařské soustředění i s futsalisty Era-Packu, ale nevím, jak by se na to tvářilo našich pět Brazilců v týmu.