Ovce běstvinského chovatele Otakara Jasanského se čas od času objevují i v místech, kde nemají co dělat. Starosta obce Vojtěch Holub si stěžuje, že s chovatelem zvířat není rozumná řeč.

„Ovce se bez dozoru pasou nejen na hřišti, ale pobíhají i po místních komunikacích. Přebíhají podle vlastního uvážení přes silnici a také plení zoufalým obyvatelům zahrady. Pastvina je totiž špatně ohrazena a zvířata jsou dokonce často i záměrně vypouštěna, zřejmě proto, aby netrpěla hladem. V minulosti je pomáhali zpět nahánět dokonce i policisté. Tato věc byla několikrát u přestupkové komise, ale bez valného výsledku. Kárná opatření nepomáhají, tak snad abychom nakonec vypsali konkurz na baču,“ uvádí ironicky starosta Holub, jenž před několika dny zaznamenal další podobný případ.

Chovatel Jasanský ale odmítá, že by zvířata pouštěl z ohrady schválně. „Ne, ne. Šlo jen o posledních pár dní. Byl jsem od rána do večera v práci a tím pádem jsem na opravu plotu neměl čas. Teď už je to vyřešené, plot jsem spravil,“ vysvětluje Jasanský.

V Běstvině teď čekají, zda opravdu dojde k dlouhodobé nápravě. Starosta Holub totiž říká, že k podobným událostem docházelo občas až několikrát do měsíce.