"Chtěl bych vám mnohokrát poděkovat za pomoc! Náš příběh měl dobrý konec, Eddieho máme doma. Ozvali se nám lidé kteří ho spatřili na zahradě na stromě. Díky vaší pomoci o nás věděli. Když jsme přišli, Eddie okamžitě navázal komunikaci, ale dolů se mu moc nechtělo. Začal jsem hrabat v batohu, tak ho jeho zvědavost donutila přilétnout a podívat se, zda tam není něco dobrého. Teď už jsme všichni doma a společně večeříme. Opravdu moc děkuji," řekl šťastný majitel papouška senegalského Petr Linek.

Redakci poskytl fotografii znovunalezeného člena rodiny, jehož výraz příliš neodpovídá šťastnému shledání.

"Je trošku naštvaný, že jsem ho s tím batohem napálil," míní se smíchem jeho majitel.

Psali jsme:

Jenže sotva se jeden domácí miláček našel, druhý se naopak ztratil.

A to devítiletý yorkšírský teriér biewer jménem Bobeš, který zmizel v úterý večer z pozemku rodinného domu na Vlčí Hoře. Pejsek se zřejmě protáhl pod plotem a zmizel beze stopy.

Hledá se devítiletý yorkšír Bobeš z Vlčí HoryHledá se devítiletý yorkšír Bobeš z Vlčí HoryZdroj: archiv majitelů

"Pokud byste ho zahlédli, zavolejte mi prosím na číslo 736 134 689. Bobeš je čipovaný, má na krku obojek se známkou," vzkazuje zoufalá majitelka. Zatím bez odezvy zůstalo pátrání po útulcích, veterinárních klinikách i v uličkách města, možná se Bobeš nachází u nálezce. Majitelé měli dnes s pejskem odjet na dovolenou, jsou nešťastní.