S bronzovou medailí a potvrzením účasti na Letních paralympijských hrách v Londýně v roce 2012 se vrátili ze Světového poháru v severoirském Belfastu závodníci sportovního klubu Luže Košumberk.

Radek Procházka a Leoš Lacina jsou také členy paralympijské týmu Pardubického kraje. Závodí v disciplíně zvané boccia, což je paralympijský sport podobný hře petanque, který se odehrává v tělocvičně. Oba se pravidelně ocitají na seznamu finalistů ankety Sportovec roku, jehož spolupořadatelem je Deník.
Radek Procházka už v boccie před dvěma lety získal titul mistra Evropy. „Rád bych Vám jménem sportovního klubu Luže Košumberk a člena paralympijského týmu Pardubického kraje touto cestou poděkoval za Vaši podporu, díky které jsem se mohl kvalitně připravit na Světový pohár boccie,“ napsal Radek Procházka hejtmanu Martínkovi, který mu poblahopřál k vynikajícímu sportovnímu výkonu, jehož dosáhl v závodě světového poháru, a kvalifikoval se tak na letní paralympijské hry v Londýně.

„Mohu vás ubezpečit, že nadále budu aktivity hendikepovaných sportovců plně podporovat. Přeji vám hodně úspěchů ve sportu i v životě,“ poděkoval hejtman za vzornou reprezentaci Pardubického kraje a pozval Radka Procházku v pondělí 24. října na hejtmanství.

Paralympijský tým Pardubického kraje pravidelně školí a rozvíjí další hendikepované sportovce, připravuje je na závody a pomáhá s jejich organizací.

(mag,ron)