Deník položil kandidátům na hejtmana Pardubického kraje Martinu Kolovratníkovi (ANO), Danielu Lebduškovi (Piráti), Michalu Kortyšovi (ODS/TOP09), Michaele Matouškové (STAN), Romanu Línkovi (Koalice pro Pardubický kraj/KDU-ČSL), Martinu Netolickému (3PK/ČSSD), Tomáši Fadrnému (SPD) a Janu Foldynovi (KSČM) dvacet otázek. Neshodli se ve třinácti z nich.

Přestože měli odpovídat jen ano nebo ne, na dotaz, zda by šli po volbách do krajské koalice s Babišovým hnutím ANO, neuměli nebo spíš nechtěli lídři odpovědět.

Jediný, kdo se nevykrucoval a vyjádřil jednoznačně svůj postoj, byl lídr KSČM Jan Foldyna, kterému by koalice s ANO nevadila. Podle ostatních jsou podobné úvahy předčasné.

Otázky, které lídry stran a hnutí nejvíce rozdělovaly, mířily na sňatky osob stejného pohlaví, pětitisícovku pro důchodce a legalizaci konopí.

Manželství homosexuálních párů by nevadilo lídrům KSČM, 3PK/ČSSD, STAN, ODS/TOP09 a Pirátů. Naopak proti byli Tomáš Fadrný, Roman Línek a Martin Kolovratník.

Shoda nepanovala ani v otázce legalizace konopí. Postoj lídra Pirátů Daniela Lebdušky asi nikoho nepřekvapí. Spolu s ním byli pro i Tomáš Fadrný, Martin Netolický a Michal Kortyš. Na konzervativním křídle (KSČM, KDU-ČSL, ANO) překvapuje pouze postoj Michaely Matouškové.

Lídry rozděluje také vládní návrh na vyplacení 5000 korun důchodcům, pro jsou nepřekvapivě Martin Kolovratník, Jan Foldyna, ale i Tomáš Fadrný. Naopak Martin Netolický, který je členem vládní ČSSD, nesouhlasí. Proti jsou i kandidáti ODS/TOP09, STAN, KDU-ČSL a Piráti.

Setkání kandidátů  na hejtmana Pardubického kraje na rozestavěné dálnici D35 u Opatovic nad Labem.
Silnice jsou největší problém, shodli se lídři

Anketa Deníku mezi kandidáty na hejtmana Pardubického kraje:

Anketa hejtmanských kandidátů Pardubického krajeZdroj: Deník

Vysvětlivky: zelená barva ANO, červená barva NE, bílá barva BEZ ODPOVĚDI