Před pár dny jsme přinesli informaci o obtížném parkování u nemocnice. Ve čtvrtek jsme obdrželi mail s fotografiemi jednoho z obyvatelů sídliště U Stadionu. Tam řidiči parkují všude, kde je volné místo bez ohledu na chodce, kteří jsou kvůli nim často v pasti.

Jak se vám v Chrudimi parkuje? Co s tím? Diskutujte!

„Zasílám několik fotek 'ohleduplných' řidičů k vozíčkářům a maminkám s kočárky. V noci budiž, ale o půl jedenácté ráno? To už je moc,“ napsal čtenář, který se podepsal jako Pavel V.

Neodpustil si menší invektivu na adresu uniformovaných mužů střežících majetek a bezpečnost občanů. Ty prý situace nezajímá, protože autem se sídlištěm nedá projet a oni prý chodit pěšky neumí.

Na obranu městské a republikové policie ale musí soudný člověk konstatovat, že v sídlišti U Stadionu je situace s parkováním rok od roku horší a lidé skutečně jen velmi obtížně hledají na vyznačených plochách místo.

Také v jiných městských částech se podobné problémy objevují, a to už poměrně dlouho. Radnice v minulém volebním období dokonce prohlásila, že strážníci nebudou vůči řidičům až tak přísní a zaměří se jen na nejvíc do očí bijící případy špatného parkování.

Snímky Pavla V. jsou však důkazem toho, že situace už únosnou mez překročila. O reakci jsme proto požádali vrchního strážníka městské policie Josefa Kudrnku. „Samozřejmě, že na sídliště naše hlídky docházejí, a to pěšky,“ zareagoval nejprve na výtku.

„Pokud se ale nedokáže pár řidičů chovat v určitých mantinelech a máme teď navíc podnět od občana, musíme se větší měrou na tuto lokalitu zaměřit. A bohužel s tím musejí počítat i další majitelé vozidel, kteří dosud v mezích možností nepsaná pravidla slušného parkování v sídlišti dodržovali,“ řekl Josef Kudrnka.