Domov seniorů Drachtinka zahájil tento týden třetí dobročinnou internetovou aukci, jejíž výtěžek bude věnován na vybudování bezbariérové zahrady.

Mediálními partnery jsou Chrudimský deník a Český rozhlas, aukce je pořádána ve spolupráci s firmou Blue Pixel Solutions, a.s., za podpory internetového portálu eBrána.cz a agentury PR1.cz, s.r.o. a dalších partnerů.
Patronství nad se ujal houslový virtuos Pavel Šporcl.
Do aukce věnoval šátek, který byl nepostradatelným doplňkem jeho image. Zároveň podpoří záměr vybudování bezbariérové zahrady svým benefičním koncertem, který se uskuteční 15. června v kostele Narození Panny Marie v Hlinsku.
V aukci je 99 předmětů a poukázek na služby, které do aukce věnovalo 49 společností.
„Aukce probíhá od 3. do- 31. května na webových stránkách www.drachtinka.cz. Je zaměřená na prázdniny – aktivní trávení volného času rodin s dětmi. Vydražit si můžete například jezdecký kurz, nepřeberné množství vstupenek a poukázek do aquaparků, zoologických zahrad, hradů a zámků, jeskyní, skanzenů, muzeí a zábavních center, poukázky do stylových restaurací v celém Pardubickém kraji, ale také třeba potřeby pro grilování a sportovní vybavení,“ uvádí koordinátorka Vendula Trojanová.
Výtěžek internetové aukce bude poukázán na účet Domov seniorů Drachtinka, číslo 2880267 / 0100, specifický symbol 333 a variabilní symbol číslo dražitele.
Přihození uskutečněná během aukce jsou platná a závazná až do doby ukončení aukce.
Mezi vydražitelem a prodávajícím je v okamžiku skončení aukce uzavřena platná kupní smlouva. Platba musí být provedena nejpozději do 5 dnů od skončení aukce.

Rozhovor nám poskytl ředitel DS Drachtinka Marek Bíško:
Osvědčilo se Vám pořádání internetové aukce?
Ano, a to hned v několika rovinách. Propojuje se zde „charitativní prostor“ se dvěma cílovými skupinami: na jedné straně sponzoři, kteří nemají velké těžkosti ani v době krize věnovat drobný věcný dar, či poukázku na služby do aukce, na straně druhé je účastníkům aukce příjemné, že zakoupením těchto darů udělají radost nejen sobě, či svým blízkým, ale ještě přispívají na dobrou věc. Nemalým efektem pořádání charitativních aukcí je informování široké veřejnosti o problémech a potřebách, se kterými se potýkáme.
Co je možné v 3. internetové aukci vydražit?
Vše se nese v duchu prázdnin s hlavním zaměřením na aktivní trávení volného času rodin s dětmi. Podle toho jsme se také snažili sestavit aukční katalog. V aukci nabízíme nepřeberné množství „zážitkových“ poukázek např. na projížďku kočárem, na koni, na čtyřkolkách, na vojenském vozidle, na bobu. Svoji obratnost si můžete ověřit na golfovém hřišti, či v lanových parcích na několika místech České republiky. Osvěžení naleznete v nejmodernějších aqvaparcích a načerpání sil nabízí výletní restaurace. K létu neodmyslitelně patří zahradní lenošení v houpací síti, či grilování, ale také sportovní vyžití ve značkových oděvech. To vše naleznete v naší aukci. A kdyby se náhodou naplnily chmurné vize deštivého léta, máme pro vás velké množství čestných a V.I.P. vstupenek do hradů, zámků, muzeí, ale třeba také do jeskyní, dle vlastního výběru. Návštěva naší aukce může být pro každého také zdrojem inspirace.
Na co budou letos věnovány finanční prostředky získané touto cestou?
Po úspěšném završení realizace hospicového pokoje, je před námi další velký úkol - vybudování bezbariérové zahrady nejen pro naše klienty. Zahrada má vzniknout v bezprostřední blízkosti Domova, v dosud nezkultivovaném prostoru. Jejím hlavním cílem je vytvořit další prostor pro setkávání klientů s veřejností. V projektu se vedle velkého množství laviček pod pergolami i ve volném prostranství nezapomíná na ty, kteří byli po celý život zvyklí na kontakt s půdou. Vyvýšené záhonky jim umožní tuto svoji radost naplňovat.
Kdo se ujal patronství nad aukcí?
Je nám opravdu velkou ctí, že po Martinu Dejdarovi, který byl patronem předešlého ročníku, přijal patronát nad touto aukcí houslový virtuos Pavel Šporcl. Do aukce věnoval podepsaný šátek, který byl nepostradatelným doplňkem jeho image. Pan Šporcl zároveň podpoří záměr vybudování bezbariérové zahrady svým benefičním koncertem dne 15.června v Kostele Narození Panny Marie v Hlinsku.
Kolik lidí se zapojilo do předchozích ročníků internetových aukcí a kde peníze pomáhaly?
Přesný počet návštěvníků aukce mi není znám, ale pro nás je důležité, že se vydražily všechny aukční předměty. Výtěžek předešlých dvou aukcí pomohl při zřízení již zmíněného hospicového pokoji pro umírající klienty Domova. Z částky, která nepřesáhla 100.000,-kč jsme pořídili nezbytné zdravotnické vybavení jako např. infuzní stojan, kyslíkový oxygenátor, pumpu na umělou výživu, infusní pumpu a perfusor.
Když hovoříme o létě, co je vaší oblíbenou prázdninovou činností?
Vzhledem k tomu, že většinu času trávím v práci, a v současné době si navíc zvyšuji kvalifikaci, tudíž i studium mne dost zaměstnává, tak o prázdninách trávím volný čas s rodinou a věnuji se aktivitám, na které během roku nezbývá čas. Jezdím na kole, plavu, hraji tenis, chodím na výlety, čtu a relaxuji – spím…
Na závěr bych rád poděkoval sponzorům a mediálním partnerům internetové aukce- Chrudimskému deníku a Českému rozhlasu Pardubice.
Linda Vojancová