Pracovníci stanice, spolu s dobrovolníky z hnutí Brontosaurus a zoology ze zlínské a hodonínské ZOO, se zapojili do kompletní údržby stanice před novou sezonou. Bylo zapotřebí zrenovovat expozice a připravit nové odsedávky, bidla, vyměnit písek i štěpky a vyčistit jezírka.

"Vlastně se vybavují kompletně všechny expozice dle potřeby,“ okomentoval náročné práce Milan Oppa ze Záchranné stanice. "Je to ale pro dobro zvířat a má to smysl," svorně potvrzují dobrovolníci.

Na konci prací došlo k samotnému přemístění zvířat ze zimovišť do expoziční části, která je tak plně připravena k obydlení. Stanice má postaveny voliéry i klece, které slouží k léčebným a rehabilitačním účelům, jelikož nejčastějšími zvířecími pacienty tu bývají především ptáci a savci.

Psi by se neměli krmit pouze granulemi.
Senior: Já se uskrovním, ale můj pes dostane kvalitní potravu, i když je drahá

Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka bude přístupná nejen široké veřejnost,i ale i školám a návštěvníkům, kteří se chtějí něco dozvědět zábavnou formou o zvířatech žijících ve volné přírodě nebo si jen tak užít zábavný program.

Návštěvníci mohou na stanici Pasíčka zavítat už tuto sobotu 1. dubna, anebo si společně třeba i na konci dubna „začarovat s čarodějnicí“ kdy na Pasíčkách proběhne akce Čarodějnice na Pasíčkách. Startuje 29. dubna od 10 hodin.