Postarat se každý den o stovky chrudimských klientů nebývá snadné ani v jiných dnech či ročních obdobích. Závěje sněhu, namrzlé chodníky a ulice zablokované uvízlými auty však právě v těchto dnech práci chrudimských pečovatelů mimořádně komplikují.

„Ráda bych proto všem svým spolupracovníkům poděkovala za to, že svoji práci provádějí kvalitně i v těchto složitých podmínkách a navíc ještě mnohdy pomohou třeba s úklidem sněhu a odstraňováním ledu,“ uvádí ředitelka chrudimského CSSP Ivana Bohatá.

Její poděkování ale míří i mimo vlastní řady.

Ředitelka Bohatá dobře ví, že neméně důležitá bývá leckdy i pomoc ostatních, kteří se snaží pečovatelům výkon jejich práce v nelehkých podmínkách co nejvíc usnadnit.

„Staráme se celkem o pět set obyvatel města, ale také o klienty žijící v několika přilehlých obcích. Ke všem se každý den musíme dostat až do jejich domácností. Někdy to bývá natolik složité, že se neobejdeme rovněž bez pomoci od druhých. Naše poděkování proto patří především pracovníkům Technických služeb Chrudim, kteří jsou ochotni rychle pomoci, když některé z našich deseti vozidel má potíže cestou za klientem,“ dodává na závěr Ivana Bohatá.