Poslanec parlametu Ladislav Libý Stanislava Pecku zná. „Není to zlý člověk, ale kvážnosti prezidentského úřadu opravdu nepřispěje. Myslím, že pan Pecka kandiduje napůl vážně, napůl vrecesi. Možná přispěje kodlehčení současné nepěkné napjaté situace,“ míní LadislavLibý.

Senátor Petr Pithart byl včera pracovně zaneprázdněn, a tak se nemohl kPeckově kandidatuře vyjádřit. Jeho stranický kolega, krajský radní Miloslav Macela si čas nalezl. „Pan Pecka už kandidoval do senátu, neúspěšně. Myslím, že je to spíš folklór,“ říká Macela.

Chrudimský starosta Jan Čechlovský má na sobětušského kandidáta jednoznačný názor. „Ať to zkusí, vždyť se vtéto roli objevuje pravidelně! Já si však myslím, že současný prezident je lepším kandidátem,“ tvrdí Čechlovský.

Stanislav Pecka je členem zastupitelstva obce Sobětuchy. Vmístní části Vrcha žije se svou rodinou a má zde isvou pekárnu, která si nemůže na nedostatek zákazníků stěžovat. Starostka Hana Petrusová na reaguje na Peckovu iniciativu diplomaticky. „Je to jeho rozhodnutí. Když takové ambice má, ať do toho jde,“míní.

Sobětušského pekaře vroli hlavy státu si nedovede představit Dana Bohuňková zChrudimě. „Volba prezidenta je už itak fraška. Nechť se pan Pecka do ní zapojí, alespoň bude show veselejší,“ směje se Dana Bohuňková.