Oba soupeři potvrdili ve středečním kole kvalitní formu. Zatímco Pelhřimov doma zdolal tým Tábora 8:4, tak Chrudimští si otevřeli v Nymburku doslova střelnici a deklasovali soupeře málem dvouciferně 9:0.

„Jsem rád, že nám to tam začalo pořádně padat a navíc jsme udrželi čisté konto, ale nemůžeme toto jasné vítězství přecenit. Soupeř s přibývajícími góly ve své síti postupně rezignoval. Pelhřimov bude určitě nepříjemnějším protivníkem. Je znám svou důslednou defenzívou a nebezpečnými brejky, takže si budeme muset dávat pozor, abychom mu nenabídli příliš šancí,“ je si vědom chrudimský trenér Ladislav Lubina, který v týdnu přišel o český rekord v počtu odehraných extraligových zápasů.

Jeho úctyhodnou bilanci orámovalo 910 zápasů a v úterý v zápase proti Spartě jej o jedno utkání překonal karlovarský obránce Josef Řezníček. „Pepíkovi to přeju, vždyť jsem s ním prožil nejeden pátek i na jednom pokoji na vojně. A že jsem přišel o rekord? Vždyť rekordy jsou přece od toho, aby se překonávaly,“ lakonicky prohlásil chrudimský trenér.