Když byly Slatiňany nedávno zasaženy velkou vodou, dočkali se tu postižení lidé pomoci nejen od záchranných složek, ale také od měst, obcí, organizací a jednotlivců z dalších částí republiky.

Snímky ze záplav si připomeňte v galerii!

Více čtěte ZDE!

A sotva teď Slatiňanští zahladili ty největší škody, rozhodli se, že to budou pro změnu zas oni, kdo podají pomocnou ruku a vypsali sbírku pro Bílý Kostel nad Nisou. Tedy pro obec, která byla nedávno zasažena vodou ještě ve větším měřítku.

S nápadem na vyhlášení sbírky přišel jeden ze zaměstnanců slatiňanského městského úřadu a myšlenky se krátce nato chopila i zdejší městská rada, která uspořádání sbírky pro obce zasažené srpnovými povodněmi rychle schválila.

Svůj případný příspěvek mohou lidé vložit do pokladniček, které jsou umístěny na matrice městského úřadu a ve slatiňanském informačním centru. Od 4. října mohou lidé přispívat také při návštěvě fotografické výstavy ve zdejším Společenském domě, kde teď naleznou expozici s názvem Kalamita. Uvedená výstava připomíná nejen nedávnou záplavu ve Slatiňanech, ale rovněž sněhovou kalamitu z počátku letošního roku i tornádo z června před dvěma roky. Výstava je přístupná v úterý až pátek od 15 do 18 hodin a také v sobotu i v neděli od 9 do 12 a od 13 do 18 hodin.

Kolik se ve sbírce vybralo, prozatím není známo, sbírka totiž bude ukončena až pozítří, tedy v neděli 10. října. Už teď se však údajně našli tací, kteří do pokladničky vhodili až pětisetkorunovou bankovku.

Výše příspěvku ale není směrodatná, potěší třeba i jedna drobná mince, která přibude na hromádku ke mnoha ostatním. Podstatnější je fakt, že i lidé ve Slatiňanech mají srdce na dlani.