Čtrnáct dvojic v celodenním programu zápolilo nejen o vítězství na sportovním poli, ale soutěžící se snažili zalíbit i pozorné karnevalové porotě. Na kurtu se producírovali nejen vojáci, pionýři, Pat s Matem, tygr, zuřivý fanoušek pardubického hokeje, ale třeba i mnich s jeptiškou. Porota vybrala za nejlepší převlek bohatého šejka se svojí ženou v hidžábu, když se takto prezentovali nasavrčtí Vladimír Čumpelík s Marcelou Holinkovou.

Vzhledem k tomu, že jejich maska znemožńovala plnohodnotné házení, neobhájili třetí místo z minulého turnaje. a přenechali tak šanci se o toto umístění ucházet jiné dvojici. Celý turnaj vyhráli kominíci Pavel a Jiří Ferešovi, druzí skončili styloví pétanquisté Pavel Pachla s Vilémem Medunou a na bronzový stupeň vystoupali Číňan Milan Valenta se záchranářem Filipem Novotným, všichni z Chrudimě.

Série turnajů v pétanque pokračuje již tuto sobotu Nasavrckým koulením o pohár AVE Nasavrky od 9 hodin (prezence je od 8 hodin, startovné 140 Kč za dvojici, občerstvení v hostinci Sokolovna).

Zajímavou akci připravuje personál penzionu U čtyřlístku také na sobotu 3. 12. 2011, kdy se zde uskuteční atraktivní ledové koulení.

Příznivci staré francouzské hry pétanque se již chystají na chrudimský rok sportu 2012, ve kterém chtějí předvést a ještě více zpopularizovat tuto hru široké veřejnosti.

(vm)