"Je tam už dost velká časová prodleva, ale jsem optimista - věřím, že peníze v nejbližších dnech dorazí," řekl chrudimský místostarosta Aleš Nunvář. Rodinný park, který má stát u rozhledny Bára, vyjde na 8,5 milionu korun, polovinou by mělo přispět ministerstvo pro místní rozvoj. "Bez toho stavbu nezahájíme," zdůraznil místostarosta.

Zamýšlený park se bude velmi zásadně lišit od lanové dráhy, která v rekreačních lesích na Podhůře doposud byla. Provoz zahájila v roce 2009 a návštěvníci si u ní zažili hodně adrenalinu. Teď bude všechno jinak. "Inspirovali jsme se královéhradeckým Parkem Na větvi. Zábavu si tak budou moci užít i malé děti," vysvětlil místostarosta Nunvář.

Psali jsme již:

Park Na Větvi v hradeckých městských lesích tvoří unikátní soustava tří síťových hřišť zavěšených v korunách stromů propojených s 3D bludištěm, které je složeno ze síťových překážkových drah rozprostřených ve třech patrech nad sebou. Síťové bludiště v korunách stromů obsahuje mnoho zábavných prvků, které otestují vaše motorické dovednosti. Jednotlivé herní plochy jsou propojeny visutými lávkami. Celá atrakce vrcholí sjezdem na unikátním tobogánu z výšky necelých deseti metrů.

"Pokud na Podhůře bude taková pěkná atrakce jako v Hradci, rádi přijedeme. Naše děti mají čtyři a šest let, takže by si výlet opravdu užily," řekla pětatřicetiletá Kateřina z Chrudimska.

Kdyby město dostalo v nejbližší době dotaci, může stavět ihned a první návštěvníky Rodinného parku podle odhadu přivítá už na podzim.

"Mám pocit, že jsou dotace všechny zabrzděné. V Chrudimi se to netýká jen rodinného parku, ale i dotací na chodníky ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Týká se to Markovic, Vlčnova, cyklostezky, lávky v Moravské ulici nebo sportovní haly, kdy měla být dotační výzva vypsána v únoru," poznamenal starosta města František Pilný.