Pozornost kolemjdoucích i některých řidičů projíždějících kolem chrudimského kina ulicí Svatopluka Čecha poutá v poslední době malé staveniště odpočinkového místa.

Jako pěst na oko tu působí zejména několik napevno zabudovaných zahradních židlí a lehátek instalovaných prozatím mezi hromadami hlíny v blízkosti sousedící komunikace – a ve stínu odpadkových kontejnerů.

Na podivně vyhlížející plácek se proto lidé ptají úředníků chrudimského městského úřadu. „Nepochopila jsem, co to má být? Odpočinek mezi zaparkovanými auty? Zajímavá jistě bude cena, za kterou se tato akce pořídila. To prošlo zastupitelstvem? O hospodaření mám jiné představy,“ uvádí například jedna čtenářka na městském webu.

Podle Kateřiny Jánské z MěÚ Chrudim vzešel původní nápad od mateřské školy Svatopluka Čecha, která se chtěla na tvorbě prostranství podílet. „Projektový záměr byl dvakrát projednáván na místě s obyvateli lokality. Podoba parku je tedy výsledkem společného jednání architekta s občany,“ uvedla Jánská. Podle jejích slov přijdou probíhající terénní úpravy a instalace zhruba na půl milionu korun. První fáze úprav má být hotova koncem května.

Projekt počítá i s osazením vodního prvku. Na jeho pořízení ale město nyní nemá peníze, vodní prvek totiž přijde na další milion korun.

Koho zláká odpočinek u odpadků?

Odpočinkové místo v ulici Svatopluka Čecha zřejmě budou i po jeho dobudování střežit odpadkové kontejnery. „Občanům se kontejnery v uvedeném místě líbí. Chtěli jsme je přemístit alespoň na chodník u mateřské školy, jenže školka byla proti. Kontejnery i výlepová plocha tak zatím zůstanou tady, pokud pro ně nenajdeme vhodnější místo,“ doplňuje úřednice Kateřina Jánská z MěÚ Chrudim.