„Stávající plechová střecha byla realizována v roce 2001. Patrně tehdy došlo k tomu, že překryvy plechů nebyly dostatečné a jak ten kov pracuje, tak došlo k tomu, že se plechy od sebe oddálily a došlo také k porušení jejich úchytů. Kvůli tomu tedy bude nutné celou střechu přeložit,“ vysvětluje starosta města Petr Řezníček.

Radnice před časem prověřovala i možnost, že by na střechu zimního stadionu byly položeny fotovoltaické panely a celá plocha by tak mohla sloužit jako sluneční elektrárna. Z tohoto úmyslu ale nakonec sešlo.

„Ukázalo se, že bychom museli nechat provést statické zajištění vazníků, protože stávající konstrukce by celou hmotnost elektrárny nemusela unést. S takovouto úpravou ale teď nepočítáme, jedině snad v nějaké vzdálenější budoucnosti. V tuto chvíli ale přemýšlíme o tom, že bychom fotovoltaickou elektrárnu menšího rozsahu v příštím roce umístili na jednom z objektů městského úřadu v Pardubické ulici,“ dodává starosta Petr Řezníček.

Přeložení střechy nebude jedinou investicí, se kterou je pro příští rok počítáno v areálu zimního stadionu. Investiční dotace pro Sportovní areály města Chrudim, totiž zahrnuje i stavební úpravy trafostanice v areálu stadionu. Ty si vyžádají dalších 800 tisíc korun.

Město investovalo do svých sportovních areálů také v právě končícím roce. Půl milionu korun si například vyžádala modernizace šatních skříněk v objektu krytého plaveckého bazénu a dalších 600 tisíc korun představovala investice spojená s první etapou rozšíření sauny o moderní wellness prvky.