Jak se ukázalo, na chodbě osmipatrového domu vzplály boty na rohožce, takže likvidace ohně si nevyžádala větší zásah. Přesto vzhledem k počtu obyvatel panelového domu byl výjezd čtyř jednotek na místě - jde o výškovou hustě obydlenou budovu, ve které by se mohl požár rychle šířit. "Evakuace naštěstí nutná nebyla. Hasiči poté ještě obcházeli všechny byty a informovali obyvatele o události, která se stala s tím, že je již vše v pořádku a nehrozí jim žádné nebezpečí," řekl Deníku chrudimský starosta František Pilný.

Obtížný parazit se přenáší zejména mezi dětmi.
Vši jsou drsní soupeři. Lze je porazit kondicionérem, hřebenem i slivovicí

Na jedné z chodeb paneláku U Stadionu vzplál botník, na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky.Na jedné z chodeb paneláku čp 721 U Stadionu vzplály boty na rohožce. Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky.Zdroj: Zdroj: mapy.cz

"Prostor byl zakouřený, pomocí přetlakové ventilace ho hasiči vyvětrali," uvedl tiskový mluvčí HZS Pardubického kraje Jakub Mačát. Dodal, že příčinu požáru šetří policie.

Sobotní výjezd byl první, kterého se dotkla rekonstrukce mostu u Tesca. Hasiči tedy museli úsek objet. "Dvě auta jela kolem sportovišť, třetí přes Bidu a byla tam stejně rychle. Bylo to v noci nad ránem, takže průjezd městem byl hladký," dodal starosta.