Studnice Fest se uskuteční v pátek 4. a sobotu 5. srpna v areálu Cihelka na okraji Hlinska.

Účast potvrdilo jednadvacet kapel, mnohé z nich patří mezi legendy české hudební scény. Pozvání přijala například kapela Buty, pardubická Dukla vozovna, Volant nebo kníže porno-folku, jak se někdy Závišovi přezdívá. Mnohé skupiny vystupovaly na Studnici během uplynulých ročníků, část hostů však bude mít premiéru, a to například bigband KYX orchestra nebo Lenka Dusilová.
 
Areál bude otevřen v pátek od 15:00 do 2:30 a v sobotu od 9:00 do 2:30.

Jak uvádí pořadatel Jakub Balada, parkování i stanování je zdarma. Návštěvníci festivalu mohou své vozy odstavit na vyznačené louce vpravo od silnice ve směru od Hlinska. Přímo u areálu je parkování zakázáno, bude sloužit pouze pro pořadatele a kapely. 

„Na parkovišti z důvodu bezpečnosti nedoporučujeme stanovat. Stanování je možné ve stanovém městečku na krásné louce asi 300 metrů nad areálem. Cesta bude značená,“ uvádí Balada s tím, že předprodej vstupenek skončil včera, ale lístky budou k dostání u vstupu do areálu.

Jakub Balada: Nebude to jen ryze punková akce 


Byla potíž navázat po tak dlouhé pauze? 
Nebyla, lidé si to ještě pamatovali a dost našich známých se nás ptalo, zda bychom nechtěli Studnici obnovit. Začali jsme se o tom bavit s kamarády i kapelami, a jak nás naše okolí hecovalo a podporovalo, tak to bylo jednodušší. 
Pravda, po pěti letech člověk musel obnovovat kontakty na dodavatele, zdravotníky a další nezbytné záležitosti. Areál se za tu dobu také změnil a přípravy byly docela hektické, ale celkově se žádný velký problém neobjevil. 

Změní se nějak výrazně podobna obnoveného festivalu? 
To určitě ne, naopak bychom chtěli zachovat atmosféru, kterou Studnice Fest vždy měl. Ta je z našeho pohledu naprosto skvělá – areál není tak velký, leží uprostřed lesa. Potíž byla ale v tom, že během pětileté pauzy naše oblíbené kapely – třeba Tleskač nebo Sunshine už nehrají, tak jsme hledali nové. 
Když se podívám na dramaturgii festivalu, už to nebude jen ryze punková akce. Vystoupí například Buty nebo Lenka Dusilová s Baromantikou, takže akce bude univerzálnější a žánrově rozmanitější, než čistě punk, rock a ska. 

Za jakou kapelu jste opravdu rád, že v Cihelce vystoupí? 
Nelze určit jednu skupinu. Dukla vozovna, Volant, Skyline – to jsou naše oblíbené kapely, které na Studnici vystupovaly pravidelně a pak se vždy ptaly, zda nebude další ročník, že by rády přijely. 
Letos mám velkou radost třeba z Lenky Dusilové a jsem zvědavý, jak to dopadne, protože bude hrát už v sobotu odpoledne, protože pak přejíždí ještě na jeden festival. Doufám, že přijde hodně lidí. Na pátek večer se nám podařilo domluvit Buty, což bude určitě také zajímavé vystoupení. 

Studnice Fest.Zdroj: archiv pořadatelů

Program
Pátek 4. srpna 
16:00 Není zač
17:00 Corpulent Provocateur
18:00 – Kalkata band
19:10 KYX orchestra
20:40 Buty
22:10 Dukla Vozovna
23:30 Imodium
00:50 Záviš

Sobota 5. srpna
12:00 2+kk
12:50 Slamerbanger
13:50 Pomalu plující
15:00 Lenka Dusilová & Baromantika
16:10 Esence
17:10 Lety mimo
18:20 Volant
19:50 Fast Food Orchestra
21:10 Xavier Baumaxa
22:40 Skyline
00:00 Smrtislav
1:10 Ég er GRIN