Jak jsme v pondělí informovali, letos byla jedna z nejvýznamnějších chrudimských událostí v roce klidná, bez rvaček kolotočářů nebo opilců za asistence policie. Přesto se objevily události, které ke každé pouti patří. Třeba u nafukovacího hradu se ztratil chlapeček, kterého přivedl všímavý pán na služebnu městské policie. Chlapec tam dlouho nezůstal, babička si ho za pár minut vyzvedla.

Naštěstí bez vážnějšího úrazu skončil pád muže na dřevěné podlážce atrakce „labutě“. Jeho manželka to oznámila hlídce městské policie s tím, že její muž šel na labutě s roční dcerko, uklouzl a na dítě spadl plnou vahou. Holčičku ošetřila na místě pracovnice Českého červeného kříže a podle jejího mínění měla být v pořádku.

Strážníci kontaktovali majitele atrakce, který jakoukoliv vinu na pádu muže zamítl. Protože nebylo možné celou věc vyřešit na místě, po zadokumentování skončí případ na stole přestupkové komise města.

Menší nepříjemnosti byly i s parkováním vozidel. Hned dvě stížnosti telefonovali občané na linku 156 s tím, že v Lázeňské ulici stojí auta v protisměru.