Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po první stovce míří do kraje další sKarty, brzy budou všude

Chrudim - Zkušební provoz byl ukončen. Nový systém výplaty dávek postupuje do další fáze.

15.9.2012 9
SDÍLEJ:

Ministr Jaromír DrábekFoto: Lukáš Vaníček

Ministerstvo práce a sociálních věcí ukončilo pilotní testování nového způsobu vybírání dávek pomocí sKaret. Proto se včera v Chrudimi v jedné z místních prodejen obchodního řetězce konala tisková konference, na které ministr Jaromír Drábek (viz foto) oznámil ostrý start nového systému.

„Chceme, aby do konce roku měli sKartu všichni zdravotně postižení, kteří pobírají dávky. Jim bude karta sloužit i jako průkaz ZTP. Na začátku nového roku by měli dostat kartu i ti, kteří pobírají dávku v hmotné nouzi a podporu v nezaměstnanosti," popsal ministr Drábek harmonogram vydávání. V září se tak do oběhu dostane 50.000 karet a do konce roku jich ministerstvo plánuje rozdat 600.000.

Karty na postupu

Ve zkušební fázi bylo v Pardubickém kraji rozdáno 105 karet. Podle ředitele pardubického Úřadu práce Petra Klimpla se testování konalo klidně. „Vyzkoušeli jsme si dobu jednání s klientem. Zatím se to pohybovalo od dvaceti minut do čtyřiceti podle toho, jak klient chápal význam sKarty. Budeme se snažit tuto dobu snížit. Provedeme základní poučení skupinově a následovat bude individuální předání proti podpisu. Pro naše pracovníky to bude časový nápor, tak uvidíme, jak to budeme stíhat," poznamenal Petr Klimpl.

Možné výjimky

V průběhu září bude v Pardubickém kraji rozdáno 3627 sKaret. Aby nedošlo ke kolapsu na úřadech a předávání karet bylo pozvolné, tak dle slov Jaromíra Drábka si jednotlivé úřady práce samy určují počty vydávaných karet pro výplaty dávek. Bude to potřeba.

„Existují lidé, kteří platební kartě nevěří, nebo ji nebudou ochotní respektovat. Tehdy se budeme snažit o individuální přístup a třeba i o zachování stávajícího způsobu výplaty poštou, ale to jen v omezení míře," dodal Klimpl.

„Pro stát je elektronické vyplácení dávek výhodné, nestojí stát nic. Předchozí způsob vyplácení poštou stál 20 milionů měsíčně," řekl Jaromír Drábek a pokračoval: „Mnoho se toho nezmění. Bude-li někdo chtít výplatu dávek v hotovosti, tak místo návštěvy pošty zajde prostě do bankomatu. Pokud ale někomu jeho postižení znemožní výběr dávek pomocí sKarty, jsme situaci připraveni individuálně řešit. Nebude to pro naše pracovníky nic nového," uzavřel Jaromír Drábek.  Lukáš Vaníček

Autor: Redakce

15.9.2012 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:
POLICIE - ilustrační foto.

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Několik sáčků s otrávenou nástrahou teď leží také v kanalizaci pod povrchem chodníku ve Fibichově ulici.

Potkani v Chrudimi hodují na otrávených nástrahách

Voličské průkazy šly na dračku

Chrudim – Pracovnice odboru správního na Městském úřadu v Chrudimi zaznamenaly v tomto týdnu rekordní počet žadatelů o voličský průkaz. „Celkem jsme jich vydali 242 kusů.

Nikoliv bramborová medaile, ale zlatá!

Chrudim, Havlíčkův Brod – Dívčí družstvo chrudimské SOŠ a SOU obchodu a služeb ve složení Viktoriya Koval a Eliška Horáková získalo minulý týden na soutěži „O bramborovou pochoutku Vysočiny“ v Havlíčkově Brodě 1. místo a zlaté medaile!

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Pomáhat může každý, stačí k tomu dobrá vůle

Slatiňany, Horka – Děti, které trpí zdravotním postižením, potřebují pomoc nás všech. Uhradit všechny náklady, které jsou potřeba k uspokojivému chodu rodiny, je finančně velmi náročné. I když existují sociální dávky a z části lze kompenzační pomůcky hradit prostřednictvím zdravotní pojišťovny, stále zůstává velká zátěž na samotných rodinách. Postižených dětí žije v našem bezprostředním okolí hodně a my všichni jim můžeme pomoci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení