Pokud máte doma ústřižky nebo sešity s recepty, podle kterých vařily vaše maminky nebo babičky, podělte se s ostatními na webu www.kuchtanek.cz nebo si vyzvědněte třeba v informačním centru nebo v divadle kupon a vyplňte ho podle vzoru. Můžete se tak stát spoluautorem kuchařky vzniklé na Chrudimsku. Uzávěrka (původně stanovená na konec roku 2012) byla prodloužena i do roku 2013 a její přesný termín ještě bude upřesněn, takže času máte dost!

Letošní rok v okresním městě je věnován gastronomii. Chrudimská beseda jako garant celé akce připravila pro milovníky dobrého jídla a pití spoustu akcí. Především jsou to tématické jarmarky letnicový neboli svatodušní, bramborový či perníkový.

Originální bude letošní Majáles. V rámci roku gastronomie se mohou přihlásit zájemci zruční v otevírání ústřic. „Každý jich dostane deset a zvítězí ten, který úkol zvládne v co nejlepším čase," říká ředitel Chrudimské besedy Jiří Kadeřávek. Vzhledem k tomu, že se ústřice pojídají v měsících, ve kterých je v anglickém názvu písmeno R, Chrudimští originálně na náměstí ukončí jejich sezonu o prvním májovém dni.

A co se ještě chystá? Už teď můžeme prozradit, že do Chrudimě přijede kuchařský mág Zdeněk Pohlreich, a to o posledním srpnovém dni.

Soutěžní recepty Kuchtánku

Lámanky

600g vařených brambor

200g hrubé mouky

1vejce

mák,cukr moučka,horké mléko-dle potřeby, sůl

Horké brambory oloupeme,necháme vychladnout,přidáme mouku a sůl. Na suchý plech těsto rozetřeme a naznačíme proužky rádýlkem asi 3cm široké,půjdou pak lépe lámat.Pečeme v předehřáté troubě, jestli jsou hotové,poznáme pomocí špejle,musí být suchá.

Nalámané proužky dáme na talíř,posypeme mletým mákem,cukrem a zalijeme horkým mlékem. Je dobré je sníst hned, jinak se rozmáčejí.

(tento recept mám od své prababičky Františky,jako malá holčička jsem ho jídala každou neděli. Bohužel už je to 35let,co jsem ho ochutnala,nemám odvahu ho vyzkoušet,asi proto,že už by to nebylo ono,jako od ní.)

Bramborová polévka s kapáním

2 lžíce sádla

3 větší brambory

litr vody

vrchovatou hrst nastrouhané kořenové zeleniny (mrkev, celer, petržel), cibule, popř. česnek

hrubá mouka

1 vejce

lžíce másla

2 lžíce mléka

sůl, pepř, muškátový květ

Na sádle do zlatova osmažíme cibulku, přidáme na hrubo nastrouhanou zeleninu, osolíme a opepříme a zalijeme vařící vodou. Můžeme dochutit i malým kouskem bujónové kostky. Přivedeme k varu a přidáme oloupané, na kostky pokrájené brambory.Do téměř hotové polévky zavařujeme kapání z jednoho vajíčka, lžíce teplého másla, asi dvou lžic mléka, špetky soli a muškátového květu a hrubé mouky. Povaříme, dochutíme sekanou zelenou petrželkou, popřípadě kousíčkem libečku a podle zvyklostí i prolisovaným česnekem.