V závěru minulého týdne postihla pobočku v Komenského ulici havárie vodovodu.

„Naše pobočka byla na konci týdne vyplavena, a proto jsme museli v pátek bankovní prostory uzavřít,“ komentuje pro Deník nepříjemnou událost Jan Holinka z České spořitelny.

Klientem hlinecké pobočky je i Michal Bláha. Ten však s uzavřením bankovního ústavu v Hlinsku zásadní problémy nemá. „Do spořitelny chodím akorát ukládat a rozměňovat drobné mince. Vše jinak ovládám pomocí internetového bankovnictví a tak mě uzavření pobočky až tak netrápí,“ dodává bezprostředně živnostník.

Ovládání účtu pomocí počítače, bez toho aniž aby se klient banky vzdálil od svého domova, je stále oblíbenější. Při neočekávané události, která postihla hlineckou pobočku minulý týden, je to jedna z možností, jak zaplatit příkaz k úhradě či zkontrolovat došlou výplatu. „Klienti mohou svůj účet ovládat také pomocí internetového a telefonního bankovnictví SERVIS 24, případně mohou navštívit kteroukoliv naši jinou pobočku,“ doplňuje mluvčí s tím, že klientům je bankomat k dispozici od pondělí. Nejbližší kamenné pobočky jsou v nedalekém Ždírci nad Doubravou nebo Skutči.

A kdy bude banka klientům k dipozici? Podle všech informací bude pobočka opět otevřena v úterý.