Největší inferno bude podle předpovědi v přílivu teplého vzduchu od jihozápadu v jižních Čechách, na Moravě a ve Slezsku, kde může být naměřeno i nad 31 stupňů. Ale varování se týká podle předpovědi  meteorologů i Chrudimska. I tam rovněž vzhledem k očekávanému výskytu přívalových srážek může docházet k lokálnímu zatopení nebo i k přívalové povodni.

close Meteorologové varují před vysokými teplotami a bouřkami. info Zdroj: Český hydrometeorologický ústav zoom_in Meteorologové varují před vysokými teplotami a bouřkami.

„Lokálně se může vyskytnout přívalový déšť se zatopením podchodů, podjezdů, sklepů a níže položených míst a rozvodnění malých toků. Je tu také možnost izolovaných škod větrem, zejména v důsledku lámání větví stromů. Nebezpečí mohou představovat i menší kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost především s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími předměty, hlavně větvemi. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupu z meteorologických radarů v mobilní aplikaci ČHMÚ nebo na webových stránkách www.chmi.cz,“ uvádí výstraha ČHMÚ.

close Meteorologové varují před vysokými teplotami a bouřkami. info Zdroj: Český hydrometeorologický ústav zoom_in Meteorologové varují před vysokými teplotami a bouřkami.

Nebezpečí potrvá od středeční 16. hodiny až do půlnoci. A další varování mají meteorologové na pátek, kdy teploty odpoledne místy překročí 31 °C: „Při přechodu studené fronty během pátku a v noci na sobotu očekáváme výskyt silných až velmi silných bouřek, doprovázených přívalovými srážkami, nárazy větru a kroupami. Toto je předběžné varování, doporučujeme sledovat upřesňované předpovědi počasí," zdůrazňují meteorologové ve své předpovědi.

Mohlo by vás zajímat: Opilý a s padělaným řidičákem. Cizinci hrozí tři roky za mřížemi

Řidič na sebe upozornil neobvyklou jízdou | Video: Policie ČR