V neděli 1. září se v Chrudimi uskuteční pochod proti rakovině prsu. Co všechno účastníky čeká?

"Kroužky mají vždy smysl a silné téma je třeba řešit i v malém regionu. Proto jsem se rozhodla zorganizovat Kroužky pochod proti rakovině prsu s Avonem. Akce se uskuteční 1. září v městských lesích Podhůra, v okolí rozhledny Bára u Chrudimi. Začátek je plánován na třináctou hodinu. Úvodní slovo přednese vedoucí lékař mamochirurgického centra chrudimské nemocnice Pavel Jandík.

Až do osmnácté hodiny je poté připraven zábavný program. Chybět však nebude ani možnost samovyšetření prsu či poradenství výživové specialistky. Účastníkům se představí například divadelní spolek Hradubáček se hrou O sluníčku a mraku. Zájemci se budou moci zúčastnit zumba párty s akreditovanou instruktorkou Andy Peškovou či vyzkoušet strollering pod vedením akreditované instruktorky Kristýnky Urbanové. Z hudebních vystoupení se můžete těšit na folkového kytaristu z Pardubic Františka Ročeně či na taneční skupinu Energy 49 z Hradce Králové. Lucie Ježková s partnerem Janem Dvořákem poté zatančí waltz, valčík, tango, quickstep a slowfoxstrot.

Navíc všechny dámy, slečny, které nesou jméno Bára nebo Barunka se mohou na místě zaregistrovat a dostanou dárek z neformálního setkání všech Barunek u rozhledny Bára. Výtěžek z prodaných předmětů se symboly Avon pochodu poputují na celorepublikovou nadaci na výzkum proti rakovině prsu."

LUKÁŠ VANÍČEK