Celkem škola prodá přes pět metráků a zákazníci si začnou do školy přijíždět pro krabičky s voňavým obsahem už 12. prosince. Práce tu mají skutečně hodně. "Máme už dlouho stop stav. První zájemci volali hned začátkem září," potvrzuje mistrová odborného výcviku Jana Matějů.

Ceník zdejších cukrářských výrobků - ZDE

Dívky jsou při práci velmi soustředěné, každé cukroví má přesný postup zdobení. Jedna skupinka prosévá moučkový cukr a obaluje vanilkové rohlíčky, opodál šikovné ruce promazávají linecké cukroví marmeládou. Bílé a hnědé polevy, cukrový posyp různých barev, to vše je třeba k tomu, aby vznikly nádherné kousky, které se stanou ozdobou vánočního stolu v mnoha domácnostech.

Cisterna ve sněhu, kamiony v příkopech. Silnice v kraji se proměnily v ledovou past
Tohle je teprve začátek. Do neděle napadne v kraji dalších až 25 čísel sněhu

V cukrářské dílně vládne až sterilní čistota, na kterou mistrové odborného výcviku velmi dbají. Nikomu už se nemusí připomínat pečlivé omytí rukou před prací, čepce brání případnému padání vlasů do cukroví. Ani zdánlivě čistá utěrka na pracovní stůl nepatří, to už dívky vědí. Vše má svá pravidla, ze kterých vzniknou důležité návyky potřebné k profesionálnímu výkonu cukrářské práce.

Prodejem vánočního cukroví ale práce ve školní dílně neskončí, začne totiž maraton pečení mini zákusků, které jsou vyhlášené v širokém okolí. Každoročně jich škola prodá kolem šestnácti tisíc kusů a jejich cena se pohybuje od osmi do dvaceti korun. asi nejoblíbenější jsou bombičky, ale na dračku jdou i zákusky z odpalovaného těsta a další druhy.