Předchozí
1 z 10
Další

Vzpomínáte? Tak šel čas s hotelem Centrál.Vzpomínáte? Tak šel čas s hotelem Centrál.Zdroj: Fb vzpomínky na starou Chrudim

1. místo

Díky facebookové stránce Vzpomínky na starou Chrudim se můžeme ohlédnout do doby, kdy ještě mohli Chrudimáci posedávat a klábosit v restauracích a hospodách nejen bez obav z nákazy nebo porušení protiepidemických zásad, ale i jiných zdravotních.

Vzpomínáte? Tak šel čas s hotelem Centrál.
ARCHIVNÍ FOTKY z chrudimských hospod. Řízek za 19, zahuleno a pivo proudem

Tragédie v Zaječicích, 4. března 2021Tragédie v Zaječicích, 4. března 2021Zdroj: SDH Chrast

2. místo

K tragické nehodě došlo v březnu před půl třetí v Zaječicích na Chrudimsku. Osobní vůz Škoda Octavia s dvoučlennou posádkou vjel na železniční přejezd, kde se střetl s projíždějícím vlakem. 

Tragédie v Zaječicích, 4. března 2021
FOTO, VIDEO: Druhá tragédie na stejném přejezdu po dvou letech

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: DENÍK/Zdeněk Traxler

3. místo

Na lomu v Žumberku se slavily Vánoce v mrazivějším duchu. Parta otužilců se ve sváteční den ponořila do chladné vody ve skvělé náladě a kamarádské atmosféře, kterou umocnilo vánoční cukroví a jmelí.

Zimní koupání v lomu mělo sváteční a kamarádskou atmosféru.
Černobíle: Otužilci v Žumberku oslavili Štědrý den, rohlíčky a jmelí nechyběly

Blíží se začátek školy a národ se baví na téma připravovaných koronavinárních opatření.Blíží se začátek školy a národ se baví na téma připravovaných koronavinárních opatření.Zdroj: Zdroj sociální sítě

4. místo

Přetrvávající pandemie koronaviru probudila vtipálky a internet zaplavily stovky vtipů. Není divu, že táhly i na stránkách Chrudimského deníku.

Své úzkoprofilové zboží má zkrátka každá doba...
Internet se baví přehnanou panikou kvůli koronaviru. Vtipálci fantazií nešetří

Voda už je chladná, ale vyzkoušeli si ji trénovaní, ale i nováčci.Voda už je chladná, ale vyzkoušeli si ji trénovaní, ale i nováčci.Zdroj: Jan Kočičák Kočí

5. místo

Na lomu u Švihůvku u Švihova poblíž Miřetic na Chrudimsku se v říjnu uskutečnila charititavní akce pro Káťu, která nutně potřebuje pro zlepšení pohyblivosti a jako obranu proti proleženinám rehabilitační přístroj Motomed. Zdravotní pojišťovna tuto pomůcku nehradí, a tak se skupina otužilců rozhodla dívce na vozíčku pomoci.

Voda už je chladná, ale vyzkoušeli si ji trénovaní, ale i nováčci.
Otužilci vybrali na lomu Švihůvek pro postiženou Káťu přes 60 tisíc korun

Žádný klasický předvolební mítink, ale pouze autogramiáda. Na Babiše přišlo v Chrudimi asi 150 lidí.Zdroj: Deník/Kamil Dubský

6. místo

Příjezd premiéra do Chrudimě neměl velkou publicitu. Za celou hodinu však nestihl Babiš nic jiného, než podepisovat svou novou knihu Sdílejte, než to zakážou. Na točení zmrzliny už kvůli zpoždění v programu nedošlo. Z nudy vytrhl až samotný závěr, kdy se na premiéra obořila kolemjdoucí žena s růžencem a křížkem na krku a s plackou Volný blok.

Z převážně staršího publika vyčnívala pouze čtveřice školaček, která šla náhodou kolem a když zjistila, že je tu Babiš, okamžitě se s nám chtěla vyfotit.
FOTOGALERIE: Segregujete lidi, řvala v Chrudimi na Babiše fanynka Volného bloku

Přehrada PastvinyPřehrada PastvinyZdroj: Petr Doleček

7. místo

Velkou čtenářskou pozornost přilákala i archivní fotografie snímků ze stavby přehrady Pastviny na Orlickoústecku.

Přehrada Pastviny
FOTO: Než přišla tajemná Přehrada Pastviny. Krásná příroda a zákoutí

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Milan Říský

8. místo

S nikým cizím se nebav a nenech se nalákat na sladkosti a dárky! Ukázkově se zachovala malá holčička, kterou v úterý oslovila v Chrudimi paní, nabízela jí panenku a sladkosti, když s ní někam půjde. Dívenka zavolala strážníkům, událost už řeší republiková policie.

Ilustrační foto
Tady máš panenku a bonbon, pojď se mnou. Holčička na ženu zavolala policii

Sobota na Resslově náměstíSobota na Resslově náměstíZdroj: Karel Dvořák

9. místo

Jeden velký trapas. Pouť nepouť, i každou středu je na trhu je víc stánků. Chrudim je divnoměsto. To je jen pár reakcí návštěvníků víkendového Pouťového jarmarku, který se v srpnu uskutečnil na Resslově náměstí namísto každoroční známé Salvátorské pouti.

Sobota na Resslově náměstí
Tak to se nepovedlo. Nudnou pouť nepouť zpestřila jen šarvátka kolotočářů

Řidič návěsu, z dosud nejasných důvodů, musel zabrzdit a náklad v podobě nákladního auta Tatra, doslova 'vysypal' do příkopu.Řidič návěsu, z dosud nejasných důvodů, musel zabrzdit a náklad v podobě nákladního auta Tatra, doslova 'vysypal' do příkopu.Zdroj: HZS Pardubického kraje

10. místo

Řidič návěsu z firmy na přepravu strojů nezvládl koncem listopadu na státovce I/17 mezi Chrudimí a Čáslaví u Stojic se svým kamionem v zatáčce řízení a náklad v podobě nákladního auta Tatra 615 doslova "vysypal" do příkopu.

Pád Tatry z návěsu
FOTOGALERIE: Kamion vysypal u Stojic nákladní tatrovku z návěsu do příkopu