Fenka Viky v Praze našla i nového pána, se kterým se také hned v neděli odstěhovala do Miskovic u Kutné Hory. „Viky je asi tříletá milá a mazlivá fenka s moc hezkým kukučem. Po někdejším příchodu do útulku byla hodně bázlivá, což se nám časem podařilo z velké části odbourat,“ popisuje čtyřnohou výherkyni vedoucí podlíšťanského útulku Romana Jeníková.

Útulku z Podlíšťan se díky výstavě podařilo získat nového pána i pro druhého v Praze představeného svěřence, černého psa Čika, zhruba ročního křížence střední velikosti. „Je to sympaťák a miláček,“ tak ve stručnosti Romana Jeníková popisuje psa, který teď bude bydlet v Praze.

Na oslavy není čas

Úspěšná propagace podlíšťanského útulku provozovaného Jezdeckým klubem Pablo Slatiňany a představeného na pražské výstavě mezi téměř padesáti dalšími útulky udělala lidem z Podlíšťan radost. Minulý týden tu patřil mezi vůbec nejúspěšnější, vždyť dva pejskové našli úplně nové pány a dva zatoulaní chlupáči se vrátili z Podlíšťan zpět ke svým původním majitelům. Na oslavy ale není čas, vždyť ve zdejších kotcích čeká i plno dalších svěřenců. Ročně jich sem přijde a zase odejde něco mezi šedesáti až sedmdesáti.