„Vzhledem k počasí jsme besedu uskutečnili venku na zahradě. U nejmenších dětí bylo patrné, že se mě bojí a policistu v uniformě ještě neviděly. Uklidnil jsem je, že nemusí mít strach, neboť jsem jejich kamarád," popisuje setkání s předškoláky i školáky tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

„Vzápětí jsme si povídali o tom, co policie dělá, kde se s ní děti mohou setkat, jak vlastně pomáhá a chrání a jaké pomůcky vůbec policisté používají," vysvětluje Tesař s tím, že tradičně největší zájem měly děti o pouta a obušek. „Když jsem dětem připomněl pohádku Obušku z pytle ven, hned většina z nich věděla, k čemu takový obušek slouží," doplňuje Tesař.

Druhá část besedy už se týkala prevence a bezpečnosti. POlicista děti poučil, kde si mohou bezpečně hrát nebo jak se správně přechází vozovka. Došlo i na tém, jak se zachovat, když jim někdo nabídne nějaký pamlsek. „Dětičky moc dobře věděly, že si od žádné cizí osoby nesmí nic brát a nikam s ní chodit," chválí nejmenší Tesař.

„Na konci následovala ukázka výjezdového vozu kolegů z dopravky. Zde všechny zaujala vysílačka a maják. Před rozloučením jsem všem přítomným rozdal za jejich vzorné chování policejní vystřihovánky a pexesa, které děti přijaly s velikou radostí," dodává na závěr Jiří Tesař.