"Na startu budou herní karty, vhodné je na cestu přibrat buřty na opékání," informuje Majka Hanauerová z chrudimské Baringotky, kde je také možné herní karty získat. Děti čeká spousta zábavy a dobrodružství. Mimo jiné se mohou těšit na malování na obličej, a to konkrétně na stanovišti U Karkulky. Dalšími pořadateli kromě Baringotky jsou SDH Sobětuchy a Obec Sobětuchy. a ten cyklo - Zdravé Město Chrudim, Městské lesy a Baringotka.

V sobotu rovněž u Baringotky odstartuje v 9 hodin Cyklovýlet za lesníkem. "Přijďte zažít dobrodružství na vycházce nebo na kole a dozvědět se spoustu zajímavostí o našich lesích," zve Majka Hanauerová. Cíl výletu bude v lesní osadě Rtenín, kde v 11 hodin začne komentovaná vycházka s lesníkem Petrem Štěpánkem.

Video z loňského ročníku akce zde:

Zdroj: Michal Žampach

Už nyní je možné na Baringotce nebo v Infocentru města Chrudim vyzvednout mapku s trasou výletu, která účastníky dovede až za lesníkem Štěpánkem, který prozradí spoustu lesních příběhů a tajemství.

Hrané prohlídky divadelního spolku Acord ve Státním zámku Slatiňany jsou divácky velmi atraktivní. Nedávno rekonstruovaný zámek a park stojí za to navštívit. Foto: FB Acord
Zámek Slatiňany hostí hrané prohlídky, Vilemína a Franz Josef zvou k návštěvě

Kdo se vrátí s mapkou a razítkem, čeká ho na Baringotce osvěžující šeříková limča zdarma. Pořadateli akce jsou Zdravé Město Chrudim, Městské lesy a Baringotka, která se nachází na plácku u Balustrády na náměstí v Chrudimi. .