Některé nepotvrzené zdroje dokonce hovoří o třech tisících strojů, což může Skuteč po dopravní stránce totálně ucpat. V pondělí se proto na radnici uskutečnilo jednání o opatřeních, která mají kolapsu zabránit. Bude zavřené centrum, ulice se změní v jednosměrky. Motoparta Chrudim zároveň shání dobrovolníky kvůli organizačnímu zajištění (aktualizace 6.6. v 9:40 hodin).

Přečtěte si:

Kvůli vyšetřování nehody byla silnice uzavřena.
Silnice smrti. Motorkářka Aneta je pátou obětí na jediném kilometru od roku 2014

"Některé silnice zjednosměrníme, už je vymyšlený systém. Neumožníme vjezd co centra, to je nereálné. Motorkářům jsme vyhradili shromaždiště v areálu před koupalištěm, kde je zpevněná plocha. Tam budou mít od cateringu pohoštění a město do prostoru umístí odpadkové kontejnery, aby nevznikl velký nepořádek. Vše ladíme tak, abychom vše dobře zabezpečili," ujistil skutečský starosta Jaroslav Hetfleiš.

Psali jsme:

Motorkáři jí vzdají hold. S osmnáctiletou Anetkou se rozloučí blízcí v pátek
Motorkáři jí vzdají hold. S osmnáctiletou Anetkou se blízcí rozloučí v pátek

Organizátoři spanilé jízdy mířící na rozloučení s Anetkou, která se zabila cestou ze školy, mluvili nejen s vedením města, ale i se státní a městskou policií. "Zprávu o pořádání jízdy motorkářů jsme se dozvěděli ze sociálních sítí. Organizátoři nás dnes kontaktovali, sejdeme se a budeme řešit bezpečnostní situaci," potvrdila mluvčí krajského policejního ředitelství Markéta Janovská.

Městská policie Skuteč už dokonce pro účastníky vytvořila manuál s pravidly pohybu po městě a interaktivní mapu - ZDE

Protože má Skuteč jen čtyři městské strážníky, vstřícné gesto policie vítá, podle radnice pomůže v organizaci pohřbu. Ale i tak je páteční obřad pro město velkou zátěží. "Stále jednáme s pořadateli, snažíme se najít vhodná parkovací místa - zařizujeme, aby jich byl dostatek," uvedl vrchní strážník Tomáš Brokl s tím, že pro účastníky posledního rozloučení s Anetkou byla vytvořena i interaktivní mapa.

Smuteční síň pojme zhruba dvě stovky lidí. Aby i ostatní příchozí viděli samotný obřad rozloučení s Anetkou, mohlo by pomoci venkovní promítací plátno.

"Samozřejmě to stojí za zamyšlení, ale myslím si, že to nebudeme schopni realizovat. Nahrává tomu i avizované velmi špatné počasí s deštěm a bouřkami. Každopádně ale budeme vysílat přenos online, kameru ve smuteční síni vzadu máme - zabírá rakev a řečníka," vysvětlil Deníku Josef Cemper, majitel skutečského pohřebního ústavu.

Poslední rozloučení s Anetkou tedy budou moci na mobilních telefonech sledovat ti, kteří se do obřadní síně nedostanou a zůstanou venku nebo doma.

Parkoviště u koupaliště (bod 1) a smuteční síň (bod 2)Odstavná plocha u koupaliště (bod 1) a smuteční síň (bod 2)Zdroj: mapy.cz