V úseku ulice za divadlem navíc neexistuje chodník, takže pěší se tu musejí mít tím víc na pozoru. Říká to i mladá maminka Veronika Tichá, která tudy občas prochází s dětským kočárkem.

„Chodník by se hodil. Takhle nezbývá než raději zastavit a počkat, dokud auto nepřejede. Řidiči jsou navíc různí, někteří tudy projíždějí až nebezpečně rychle," posteskla si maminka. Ve střehu musejí být také pejskaři, byť mají svého čtyřnohého mazlíčka předpisově uvázaného na vodítku. „Možná by se mohl vybudovat alespoň kousek chodníku v místech, kde teď roste u náhonu živý plot," přemítá Josef Bezecný, který v Soukenické ulici bydlí.

Na provoz v Soukenické ulici dohlíží i chrudimská městská policie, která tu od řidičů vybírá množství pokut. „Přes veškerou snahu se nám ale nedaří porušování dopravního značení ze strany řidičů zcela eliminovat. V naší činnosti budeme pokračovat, aby k páchání dopravních přestupků nedocházelo," ujišťuje zástupce vrchního strážníka Pavel Hromádko. Co se pokut týče, nemusí zůstat jen u pětistovky. „Po těch, kteří se proviní opakovaně, jsme připraveni požadovat až pět tisíc korun," varuje Pavel Hromádko.