Jejím cílem bylo propátrat okolí lokalit, kde v poslední době dochází nejčastěji ke vloupáním. Policisté přitom odhalili i dva případy aktuálního vloupání.

Během dopoledne byly zkontrolovány rekreační objekty v Žlebské Lhotce, Žlebských Chvaleticích, Lhůtách a Kubíkových Dubech. Do akce byla nasazena téměř desítka policistů Obvodního oddělení Třemošnice, ale také policejní psovod a jeho čtyřnohý pomocník.

Někteří starousedlíci s obavami sledovali přijíždějící policejní vozy a policisty prohledávající okolí chat a chalup. Důvod „ policejních manévrů“ jim ale byl vždy ochotně vysvětlen. A našel se i čas na pár slov týkajících se nejen zabezpečení objektů.

Okolo desáté hodiny byl v jedné z uvedených lokalit kontrolován rekreační objekt, u něhož si policisté v zadní části domu všimli rozbité skleněné výplně dveří vedoucích na terasu. Dům byl střežen do chvíle, než na místo dorazil jeho majitel. Stále zde totiž byla možnost, že se pachatel nachází uvnitř. Po příjezdu majitele přišel na řadu psovod, který spolu s policisty dům prohledal. Uvnitř domu však již nikoho nenalezli. Následovalo přivolání kriminalistického technika, ohledání místa činu a zadokumentování celého vloupání. Následně policisté zjistili, že se neznámý pachatel vloupal také do sousední chalupy. Práce se tak rozběhly na plné obrátky.

Během akce bylo zkontrolováno více než sto rekreačních objektů. Každý objekt byl opatřen letáčkem, kde bylo mimo jiné uvedeno, jak nejlépe si svoji nemovitost zabezpečit a jak se mají majitelé chovat v případě, že zjistí známky vloupání.

(lm)